Zonguldak ‘ta Son 8 Günde 88 Vaka

Zonguldak ‘ta 8 günde 88 kişinin corona virüse yakalanması yetkilileri tedirgin etti.

Corona virüs salgınında adı büyükşehirlerle birlikte anılan Zonguldak ‘ta , Valilik, İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer kurumların çalışmalarıyla alınan tedbirler sonucu, vaka sayıları kontrol altına alınmıştı. Ancak son günlerde özellikle Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte vaka sayılarında ciddi artışlar yaşandı.

Yetkililer, artış sayısının özellikle kırsal kesimlerde maske takma ve hijyen konusunda halkın tedbirleri elden bırakmasına bağladı. Zonguldak genelinde, 18 Temmuz itibariyle Corona virüse yakalanan kişi sayısı 941 iken, bu sayı 26 Temmuz’da 88 kişi artarak bin 29 oldu. iyileşen hasta sayısı 822 olarak belirtildi. Şehirde bugüne kadar 70 kişi koronavirüs nedeni ile hayatını kaybetti.

Zonguldak

Zonguldak ‘taki vatandaşlar “Biz bununla yaşamaya alıştık” sözleri dikkat çekti

Kent merkezinde bayram öncesi alışveriş yapan vatandaşların oluşturduğu yoğunluk dikkat çekti. Aysel Yaman Kocabaş isimli vatandaş, vaka sayılarının artacağını düşündüğünü söyleyerek, “İl dışından gelenlerimiz olacak. Zonguldak’ta vaka sayısı artar diye düşünüyorum. İnsanları nasıl tutacaklar onu da bilmiyorum ama artık biz bununla yaşama alıştık. Ben diyorum ki herkes maskesini taksın, hijyenine dikkat etsin.” dedi. Taner Aslantürk ise insanların daha dikkatli olması gerektiğini ifade ederek, “Bayram alışverişi sıkıntılı gözüküyor. İnşallah daha önce yaşadığımız üzücü günleri yaşamak istemiyoruz. Elimizden geldiği kadar çok fazla iç içe bulunmamak lazım. Mağazalarda yoğunluk var. Dikkat etmek lazım. Duyarsız olmamak lazım” diye konuştu.

 

 

uykusuzblog