Xiaomi Hızlı Şarj Teknolojisini Oldukça Geliştirdi

Xiaomi yeniliklerine yenilik katıyor. Biliyorsunuz ki kullanıcılar için telefonun şarj süresi ve şarj edilme süresi çok önemlidir. Daha önceden de haberleri çıkan 80 w gücünde dünyanın en hızlı kablosuz şarj teknolojisini duyurdu. Bu durum kablosuz şarj teknolojisi açısından bu yıl şirketin üçüncü en büyük gelişmesi oldu.

Xiaomi

 

Xiaomi , kablosuz şar teknolojisi neredeyse en zor sınırları zorlamaya başladı

Şirket tarafından açıklanan bilgilere göre, yeni kablosuz şarj teknolojisi sayesinde 4.000 mAh değerinde bir pil tam 19 dakikada tamamen doldurulabiliyor. Pilin yarı seviyeye ulaşmasının ise 8 dakika sürdüğü iddia ediliyor.

Şirketin bundan bir önceki en hızlı kablosuz şarj teknolojisi, geçtiğimiz ağustos ayında piyasaya sürülen Mi 10 ultra ile gelen 50W idi. Bundan önce Xiaomi, geçtiğimiz mart ayında 40W’lık kablosuz şarj teknolojisini duyurmuştu.

Kablosuz şarj teknolojisi konusunda Xiaomi kısa sürede uzun bir yol katetmiş durumda. Çinli şirket ilk olarak yanlızca 7.5W desteği olan Mi MIX 2S cihazında kablosuz şarj desteği sunmuştu. Mi MIX 3 10W desteği duyurulurken, bundan sonraki dönemde Mi 9 amiral gemisi ile birlikte bu değer 20W’a kadar çıkmıştı.

Ancak şirket bununlada yetinmiyor. Son dönemlerde çıkan söylentilere göre Xiaomi, önümüzdeki yıl resmiyet kazanacak 100W’lık bir hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu süper hızlı şarj teknolojisinin yeni nesil amiral gemisi ile birlikte ve önceden duyrulması bekleniyor. Şirket şuan dünyanın en hızlı kablosuz şarj teknolojisine sahip, sizce bunu ne zamana kadar elinde tutabilir.

uykusuzblog