Xbox Series X ve Series S İçin İddialı Fiyat Sızıntısı

Xbox Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox Series X için çok iddialı bir fiyat söylentisi ortaya çıktı. Ayrıca Xbox Series S de bir kez daha gündemde.

PlaySitation 5’in rakibi Xbox Series X, biliyorsunuz fiyat konusunda henüz detaylandırılmadı. Microsoft’un konsolun fiyatını açıklamadan önce PlayStation 5’in fiyatını görmek istediği aktarılıyor. Aynıu düşünceyi Sony de taşıdığı için henüz yeni neslin fiyatını bilmiyoruz. Amazon üstünden yapılan sızıntıya göre PS5’in digital sürümü 399 Euro, fiziksel disk takılabilen sürümü ise 499 Euro olarak karşımıza çıkabilir. Bunun dolar bazında 500 dolar ve 600 dolar olacağı aktarılıyor.Series X is yeni söylentilere göre 400 dolardan raflara çıkabilir. Microsoft’un konsolun fiyatını zarar edecek düzeyde düşük tutması PS5 karşısında daha fazla öne çıkmayı planladığı, oluşan zararıda digital servisler ve oyunlar üzerinde kapatmayı istediği aktarılıyor. Bu da elbette oyuncular için güzel görünüyor. Eğer PS5’ten 100 dolar daha ucuz satışa çıkarsa çok ama çok ses getirecek Xbox Series X. Bir kes daha yanlız gelmeyecek deniyor. Söylendiği kadarıyla Microsoft ciddi ciddi  Xbox series S için de planlar yapılıyor. Bu konsolun Series X’ten çokta güçsüz olacağı ancak Xbox One X’ten daha yüksek performans sunacaı aktarılıyor. Bu konsolun sadece 200 dolardan raflardaki yerini alacağı iddia ediliyor. Bu da yeni nesilde Microsoft’un elini çok ama çok güçlendirecek bir detay olarak büyük merak uyandırıyor.

Xbox

Xbox Series X teknik detaylarına tekrardan bakarsak

KOnsol her biri 3.8 GHZ hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD zen 2 işlemci ve toplam 12 tereflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan konsol, çok yüksek hız sunan 1 TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart iel artırılabilen konsol. İnanılmaz ışık oyunları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor. Modelin fiyatı hala bilinmiyor.

İşte Müthiş Görüntü ve Sesiyle Series x videosu

uykusuzblog