WhatsApp Web artık o tarayıcıda çalışmayacak!

WhatsApp Web mobil tarafta olduğu kadar popüler olmasa da milyonlarca kişi bilgisayarları başında işlerini yaparken bu versiyonunu kullanıyor. Popüler uygulamanın web sürümü de tıpkı mobil taraftaki gibi bazı özellikleri bünyesine katmaya devam ederken, Microsoft tarafından yeni bir haber geldi. WhatsApp Web eski tarayıcıda çalışmayacak.

WhatsApp

WhatsApp Web eski tarayıcıda çalışmayacak

WhatsApp’ın Web versiyonu artık Microsoft’un Edge tarayıcısının eski sürümlerinde çalışmayacak. Aslında Google Chrome kadar fazla kişiye seslenmeyen bu tarayıcı yine de Windows PC’lerde varsayılan tarayıcı olarak geliyor ve bazı kişiler bu tarayıcıyı kullanmaya devam ediyor. Biliyorsunuz Microsoft’un Internet Explorer tarayıcısının fişini çekmiş Edge adlandırmasıyla yenilenmiş bir tarayıcıya geçiş yapmıştı.

Microsoft Edge tarayıcısının Chromium tabanlı versiyonunu yayımlamış ve kullanıcılar tarafından olumlu eleştiriler almıştı. Yine de Edge’in kaderi de Explorer gibi olacak gibi duruyor zira tarayıcının eski sürümleri için popüler WhatsApp’ın Web versiyonu artık çalışmayacak. Desteğin kesilmesiyle Microsoft’un aslında Chromium tabanlı versiyona ağırlık vereceği izlenimi doğuyor.

Microsoft Edge’in Chromium sürümünün standart olarak benimsenmesi için büyük çaba gösterdiği biliniyor. Bu tarayıcının önceki sürümlerinin hızla aşamalı olarak kaldırıldığını da gösteriyor. Bunun, Microsoft’un on yıldan fazla bir süredir tamamen Google Chrome’un hakimiyetinde. Olduğu bir tarayıcı alanında rakip olarak kendisini konumlandırmak istemesinde yatıyor.

 

uykusuzblog