Valve Steam Yeni Özelliği İle Gündem Oluşturdu

Valve Steam Yeni Özelliği İle Gündem Oluşturdu.

Epic Games’in bazı popüler oyunları ücretsiz olarak sunması oyun platformları arasındaki rekabeti arttırdı.Valve Steam, geliştirdiği Test Play özelliği sayesinde oyunculara kağalı Beta erişimi imkanı kolaylaştırmayı planlıyor.

Valve Steam

Valve Steam, TestPlay özelliği ile gündemde

Geçtiğimiz günlerde bazı kullanıcıların Total War: Elysium oyununda fark ettiği TestPlay özelliği sayesinde oyuncular kapalı Beta sürümlerine daha hızlı erişim sağlayacak.

Mayıs ayında kapalı Beta özelliğini aktif eden Total War: Elysium, TestPlay özelliğini aktif ederek daha fazla oyuncuya Beta erişim imkanı sunmak için hazırlanıyor. Bu sayede oyuncular Beta sürümlerindeki hataları hızlı bir şekilde test edip oyunların daha stabil hale gelmesine katkıda bulunacak.

Yeni özellik sayesinde oyun geliştiriciler yazımsal ve donanımsal olarak hazır olduğunda daha fazla kullanıcıının Beta sürümü test etmesini sağlayabilecek.

Henüz Valve yeni özelliği ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Bu özelliğin şimdilik birkaç oyun için aktif olması dikkat çekiyor. Bu sebepten dolayı özelliğin tüm oyunlara gelip gelmeyeceği ne yazık ki belli değil. Ancak yakın zamanda popüler oyun geliştiricilerin bu özelliği aktif etmesi bekleniyor.

 

uykusuzblog

1 YORUM

  1. Netflix Android İçin Büyük Bir Eşiği Atladı – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] memnun etmeye çalışıyor. Şimdi gelen haber de platformun ne kadar yüksek abonesi olduğunu gözler önüne […]