Uefa FFP kararalarında Değişikliğe Gitti.

Uefa koronavirüs yüzünden Finansal Fair Play kurallarını 2020 yılında esneteceğini açıkladı. 2020 sezonundaki Finansal Fair Play incelemelerine 2021 sezonun sonuna kadar esnetilerek devam edilecek. Uefa yaz transfer dönemi için son tarihin 5 Ekim 2020 olacağını açıkladı.

Uefa esnetilmiş Finansal Fair Play kurallarını ihlal etmeye çalışan kulüpleri dikkatle inceleyeceğini açıkladı. 2020 yılına ait mali yılı değerlendirmesi olmayacağı 2020 ve 2021 mali yılları tek bir dönem olarak değerlendirileceği bildirildi. Yapılan açıklamada ayrıca, Uefa Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi müsabakalarında yer alan takımların 31 Temmuz – 30 Eylül 2020 tarihleri arasında borcunun olmadığını bildirecek.

Uefa

Uefa ‘dan Dünya Kupasının Avrupa elemelerinde format değişikliği

Toplantıda alınan kararla, Katar’ın ev sahipliğinde düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası’nın Avrupa elemelerinde format değişikliği yapıldığı duyruldu. Elemelerde 10 grubun yer alacağı belirtilirken 5 grupta altışar, 5 grupta ise beşer ekibin bulunacağı aktarıldı. Gruplarını ilk sırada bitirecek 10 ülkenin doğrudan Dünya Kupasına katılacağı ifade edildi. 10 Grup ikincisi ve Uefa Uluslar Ligi’nden iki ülke olmak üzere 12 ülke takımının play-offlarda mücadele edeceği, bu play-offlar sonucu 3 ekibin daha Dünya Kupası bileti alacağı kaydedildi.

Genç Futbolcular için kafa vuruşlarının azaltılması önerildi.

Uefa Yönetim Kurulu, genç futbolcuların sağlığını korumak amacıyla federasyonlara önerilerde bulundu. Bazı düzenlemelerle antreman ile maçlarda yapılan kafa vuruşlarının azaltılması, boyun güçlendirci egzersizlere önem verilmesi talep edilirken, yaş gruplarına göre topun büyüklüğü ve hava basıncının belirlenmesine dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Son tarih 6 Ekim 2020

2020-21 sezonunda kulüp müsabakalarının grup aşamasına oyuncu kaydı için son tarih 6 Ekim 2020 olarak belirlendi.  yaz transfer dönemi için son tarihin 5 Ekim 2020 olacağını açıkladı.

Etiketler

uykusuzblog