Ubisoft ‘tan PlayStation 5 İçin Şaşırtan İddia

Ubisoft ortaya çok tartışılan bir iddia attı.

PlaySitation 5 için hazırlanan geriye dönük uyumluluk özelliği hayal edildiği gibi olmayabilir. PlayStation 4 oyunlarını destekleyeceği söylenen bu konsolun diğer PlayStation modelleri adına hazırlanan oyunları çalıştırıp çalıştırmayacağı henüz belli değil.

Ubisoft tarafından hazırlanan destek sayfasında PlayStation 4 oyuncuları ile PlayStation 5 oyuncularının çevrimiçi oyunlarda birlikte vakit geçirebileceği söylendi. Buradan haraketle Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs:Legion gibi oyunların geriye dönük uyumluluk özelliğine uygun olan oyunlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Ubisoft

PlayStation 5 geriye dönük uyumluluk özelliği ile üzebilir

Fransız oyun geliştiricisi, PlayStation 5 modellerinde sadece PlayStation 4 oyunlarının oynanabileceğini ancak diğer PlayStation konsolları için piyasaya sürülen oyunların oynanamayacağını söyledi. Xbox Series X ise Xbox 360 ve Xbox oyunlarını çalıştıracak.

Sonbahar sezonunda piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation 5, konsol sektöründeki macerasına Spider-Man: Miles Morales isimli oyun ile başlayacak. Şu anda bu oyun için sipariş verilebiliyor.

Sony’in yen, ürünü piyasaya sürülür sürülmez oyuncular ile tanışacağı söylenen oyunlar arasında Ratchet and Clank: Rift Apart da yer alıyor. Japon firma Ubisoft’un iddiasına henüz cevap vermedi.

Eğer bu iddia doğrulanırsa PlaySitation 5 modellerinin Xbox Series X ailesinde yer alan kolsollar karşısında güç kaybedeceğini şimdiden tahmin edebiliriz. Sony’den önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili bir açıklama gelebilir.

Yeni nesil konsollardan ne bekliyorsunuz?

 

 

 

uykusuzblog

1 YORUM

  1. PS 5 Grafiklerinin Nasıl Olacağını Gösteren Video! – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] biri olarak görülüyor. Oyunun grafik motoru olan Luminous Engine tarafından yapılabilen şeylerin paylaşıldığı teknoloji videosu […]