Türkiye Milli Takımımız Sırbistan İle Berabere Kaldı

Türkiye futbol milli takımı UEFA uluslar ligindeki 3. maçındanda beraberlikle ayrıldı. Önceki hafta Rusya deplasmanında 1-0 geriye düşmüşken ikinci  yarı oynadığı müthiş futbolla galibiyeti kaçıran milli takımımız, sahadan 1-1 berabere ayrılarak bir puana razı olnuştu.

Puanı 2 olan Türkiye grupta 1 puana sahip olan Sırbistan ile kendi sahasında karşılaşmıştı. Milli takımımız Rusya önünde ortaya koyduğu futbolu dün akşam bir türlü shaya yansıtamamıştı.

Türkiye

Türkiye Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş kadro seçimiyle eleştirlere maruz kaldı.

Maça baskılı başlamak isteyen milli takımımız maçın başlarında kurduğu baskı ile bir kaç pozisyon yakaladı fakat pozisyonları gole çeviremedi. Bu dakikadan sonra oyuna denge getiren Sırbistan Milli Takımı üst üste geliştirdiği atakları gole çeviremedi. Fakat bizim oyunumuzu bozan rakip takım oyuncuları oyunu kendi sahamıza yıkmasını bildi. Bu sırada milli takımımız seyrek ataklarında herhangi bir sonuç elde edemedi. Dakkikalar ilerledikçe Sırbistan güzel oyununu sürdürdü. Sırbistan ilk yarının ortalarında golü buldu ve 0-1 öne geçti. İlk yarı bu sonuçla tamamlandı.

İkinci yarıya gene kötü başlayan milli takımımız Sırbistan’ın canlı oyunun akarşı koyamadı ve Sırbistan atağında ceza alanında yapılan faul sonrası hakem penaltı noktasını gösterdi. İkinci yarının daha başında kazandığı bu penaltı vuruşunu gole çeviren Sırbistan maçta 0-2 öne geçti. Oyun milli takımımız açısından kötü gidiyordu. Rakip sahaya organize bir atak düzenleyemedik. Sırbistan^’ın güzel oyununa bir türlü karşılık veremedik. Maçta Hakan Çalhanoğlu 50. dakikalarda milli takımımızı atağa kaldırdı. Ve yapılan ataklar sonucunda 56. dakikada ceza sahasında güzel bir vuruş yapan Hakan golü attı. Karşılaşmada durumu 1-2 ye getirmeyi başardı. Bu dakikalardan sonra bastıran milli takımımız 2 golü bulmak için çaba harcadı. Bu çabaları 76. dakikada sonuç verdi ceza sahasındaki kargaşada topa son dokunan Ozan Tufan karşılaşmada durumu eşitledi 2-2.

karşılamanın geri kalan dakikalarında üstünlük golünü bulmaya çalışan milli takımımız bir türlü istediği ve arzuladığı golü atamadı. Gruptaki dördüncü maçımızdan berabere ayrılarak puanımızı 3’e yükseltik ve Rusya’dan 5 puan geride kalarak 3. sırada yerimizi bulduk. UEFA uluslar liginde kalan iki maçımız Rusya ile kendi sahamızda ve deplasmanda Macaristan ile oynayacağız.

 

 

uykusuzblog