Trabzonspor’a UEFA’dan Kupalardan 1 Yıl Men Cezası

Dün akşam flaş bir gelişem yaşandı. UEFA nın Trabzonspor’u  Finansal Fair Play şartlarına uymadığı gerekçesi ile 1 yıl kupa organizasyonlarından men cezası verdi. Bu karar Trabzonspor yöneticileri tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Yönetim bu karar ilişkin Cas’a başvuracaklarını ve Cas mahkemesinden olumlu sonuç alarak Önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligine katılacaklarını belirtiler.

Tranzonspor

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu.

UEFA üst kurulu, UEFA dan bağımsız karar veren bir kurum. Dün gece geç saatlere kadar İşviçre’deki ve Türkiyede’ki huku bürolarımızla bu kararın değerlendirmesini yaptık. Çok yanlış bir değerlendirme bu yanlış bir değerlendirme sonrası verilen bir karar. CAS’tan sonra bu karardan kısa sürede dönüleceğine inancımız tamdır.

Trabzonspor, 2019 bütçesinde gelir gide dengesini sağlamış ve kar sağlamış bir kurum bugün itibarıyla. Bu yanlış değerlendirmeden kaynaklanan cezanın bir an önce CAS’a taşınmasının kararını vermil bulunmaktayız.

Bu doğrultuda camiamızı ve taraftarlarımızı sukunete davet ediyorum.Mücadele bizim mücadelemizdir. Mücadelemizde ve davamızda haklı olduğumuz için en ufak bir endişemiz yok. Bizim önümüzde 8 haftalık bir lig süreci ve yarı finaldeki kupa mücadelemiz var. Bütün camiamızın lig maçları ve kupa maçlarına odaklanmalarını rica ediyorum.

Olay kontrolümüz altındadır. Çok ciddi şekilde mücadelemizi vereceğiz. oyuncuarımızla yapmış olduğumuz konuşmada şunları söyledim: Siz şampiyon olun, biz sizi Şampiyonlar Ligine götüreceğiz. Şampiyon olmak sizin göreviniz, Şampiyonlar ligine götürmek bizim görevimiz.

Süreç uzayabilir ama sürecin uzaması asla ve asla aleyimize olmayacak. TFF bu dosyada bizimle birlikte mücadele ediyor. Diye sözlerini noktaladı.

Türkiye Süper Ligi sonlanmasına 8 hafta kaldı maçlar 12 Haziranda başlayacak ve seyircisiz oynanacak. Ligde ilk üç sıradaki takımların arasında çok az puan farkı bulunmakta. Şimdi de Trabzonspor^’un ceza alması ve cezanın onanması durumunda yarışta sadece 2 takım kalacak. UEFA’nın Türk takımlarına ceza kesmesi sadece Trabzonspor ile sınırlı değil daha önce Beşiktaş ve Galatasaray’da 1 er yıl men cezası almıştı. Şu anda bu iki takım ceza almamak ve finansal fair play kurallarına aykırı davranmamk için çok çetin mücedele veriyorlar. Bu takımlardan Beşiktaş’ta finansal bakımdan zor zamanlar geçiriyor.

Etiketler

uykusuzblog