The 100 Dizisi 7. Sezonu İle Çok Şaşırtacak.

The 100 dizisi süregelmiş en iyi hayatta kalma dizilerine aday olacak bir yapım olmasına rağmen malesef hiç bir ödül alamadı. Yanlız Genç kesimin dikkatlice izlediği sürükleyici bir dizi oldu. The 100 dizisi artık 7. sezonu ile final yapıyor. Görüntü Efektleri, ve oyuncu kalitesine göre benimde çok beğendiğim bir dizi The 100.  Artık 7. sezonu iel final yapan diziden birçok karakter ayrıldı. Clark’ın Annesi ve onu sevgilisi geçen sezon dizinden ayrılanlar arasındaydı.

Dizi bu sezon çok b üyük farklılık ve gizemlerle başladı. Daha ilk bölümünden gizem dolu olması diziyi takip eden kesimi televizyon ve bilgisayar başıanbapladı bile. Yeni geldikleri gezegende kendilerine hayat kurmaya çalışırken Belamy kardeşi Oktavia yı aramaya gittiğinde görünmez güçler tarafından başka bir boyuta kaçırılması The 100 dizisin ilk bölümüne damga vuran olayıydı. Malesef The 100 dizisi normal bir tv dizisi olduğu için yeni bölümü için bir hafta beklemek zorundayız. Dizide şöyle bir durum ortaya çıktı. Tek bildiğimiz gezegen farklı bölgelerden oluşan ve bir ışık hüzmesi sayesinde aralarında seyahat edilen birden çok boyutlu gezegen olarak karşımıza çıktı ki. Diyoza ve Oktavia geçen sezon bu ışık hüzmesinden geçerek farklı bir boyutta yaşamaya başlamışlardı. Geçen sezonun son bölümünde Oktavia geldiği boyuta dönmeyi başarmış ve abisi Belamyi bulmuşken bir anda Diyoza nın kızı Hope tarafından bıçaklanıp tekrar diğer boyuta döndü.

The 100

Dizide bu sezon farlı boyutlarda farklı insanların yaşadığı mücadeleyi görüceğiz. Görünmeyen elemanlar kim bunlar diziye nerden girdiler. Dizin yazarı bizleri şaşırtmaya devam ediyor. 7. Sezona bu kayıp görünmeyen elemanlar damaga vuracakmış gibi, çünkü bilimeyen ışık hüzmesini istedikleri giibi kontrol edebiliyorlar ve boyutlar arası yolculuk yapabiliyorlar. Cevaplanması gereken soru şu Belamy nerde ve hangi bölümde tekrar ortaya çıkacak. Merak konusu değil mi ? Çok merak ediyoruz ve diğer bölümün gelmesini iple çekiyoruz. The 100 yapımcıları bu işi iyi biliyor İnsanları nasıl ekran başına bağlayabilceklerini biliyorlar.

Dizide daha çok bilinmedik olayar yaşanacak benim merak ettiğim konu ise Final bölümünü nasıl son bulacak.

 

Etiketler

uykusuzblog