TFF SÜPER LİG İLE İLGİLİ KARARINI VERDİ

( TFF ) Türkiye futbol federasyonu ile kulüpler birliği bir araya geldi. Toplantı sonrası çıkan kararda Türkiye süper liginin 12 Haziranda başlamasına karar verdi.

Yeni tip coronavirüs salğını nedeni ile mart ayından bu yana ertelenen ligin nasıl başlıyacağı ile ilgili soruya cevap bulabilmek için TFF ile Kulüpler birliği vakfı Riva daki Hasan Doğan Milli Takımlar kamp ve eğitim tesislerinde bir araya geldi.

Toplantıya TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, başkan vekilleri Mehmet Baykan, Ali Düşmez, Erhan Kamışlı, genel sekreter Kadir Kardaş, Kulüpler Birliği Vakfı ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, vakfın başkan yardımcısı ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ile başkan yardımcısı Yusuf Günay ve Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Fatih Saraç katıldı. Toplantıda ayrıca UEFA ve TFF Sağlık Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mete Düren ile TFF Sağlık Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bülent Bayraktar da yer aldı.

Toplantı salonunda bulunanların sosyal mesafeye dikkat ederek oturdukları ve maske kullandıkları görüldü. Toplantı sonucunda Süper lig 12 haziran cuma günü start verilmesine ve maçlar seyirciisiz olarak oynamasına karar verildi. Temmuz ayı süresince salgın düzelirse maçlar seyircili oynanabilir. Türkiye Futbol Federasyonu

TFF

Alınan karar doğrultusunda futbol klüplerimiz antreman koşullarını belirleyerek kısım kısım sosyal mesafeli bir şekilde maçlar için hazırlıklarına başladılar. Bu başlangıç sırasında Beşiktaş kulübünde salgın görülmesi endişe yarattı. Beşiktaş kulübü Türkiye Futbol Fedrasyonuna başvurarak antremanlarına ara verdi. Daha sonra yapılan tektiklerde  negatif çıkması sevinç yaşattı.

TFF açıkladı, 2020-21 Sezonunda Rezerv Lig Başlıyacak

Türkiye Futbol Federasyonu rezerv lig olarak görülecek ligmizi kaldığı yerden 12 Haziranda başlatma kararı aldı.

Kulüplerimiz bu karar doğrultusunda çalışmalarına başladılar. Galatasaray klübü alınan karar ışığında antreman tesislerine girerken oyuncuların ve çalışanların sağlık güvenliği için girişe dezenfektan kulübesi koydurdu. Bu çalışma ile çalışanlar ve oyuncuların salgından etkilenmesi önlenmiş oldu.

Diğer klüplerimizde gereken önlemleri alarak çalışmalarına başladı. Türkiye Futbol Federasyonu bu salgından takımlarımızın fazla etkilenmemesi için mesafe kurallarına uymalarını kulüplerden öenemle istedi.

 

 

 

uykusuzblog