Son Dakika Başkan Nihat Özdemir Fenerbahçe’ye Yanıt

TFF başkanı Nihat Özdemir, bugün Fenerbahçe’nin hem resmi sitesi hemde başkan vekili Semih Özsoy tarafından yaptığı açıklamalara yazılı cevap verdi. Nihat Özdemir, “Fenerbahçe spor kulübü yönetimi tarafından konunun saptırılması asıl rezalettir.” ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir, TFF’nin internet sitesinde yer alan açıklamasında, “Ekonomist Dergisi’nin İnstagram yayında ‘Futbolda şike tartışmalarını bitirmek ün için nasıl bir strateji izleyeceksiniz?’ sorusuna verdiğim cevap önce kamuoyu ve sosyal medyada, daha sonra da Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından amacından çok farklı olarak yorumladığını malesef üzülerek takip ettim. Herkesin bildiği gibi 2010-2011 sezonunda birçok kulüple ilgili ‘şike tartışmaları’ olmuştur. Yayındaki sözlerimde herhangi bir kulübün veya kulüplerimizin ismi geçmemiş, imada bulunulmamıştır. Buna rağmen Fenerbahçe Spor kulübü yönetmi tarafından konunun saptırılması asıl rezalettir.” ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir

Nihat Özdemir’in İddialara karşılık Fenerbahçe’ye Yanıtı:

“Semih Özsoy’un şahsımla ilgili itham ve saldırılarını esefle kınıyor ve ayıplıyorum.”

“Daha üzücü olan ise Fenerbahçe gibi güzide bir kulübümüzün ve köklü bir camianın bu anlayışla yönetilmesidir.” sözlerini kullanan Özdemir, şunları belirtti: “Türk futboluna ve Fenerbahçe Kulübüne, şu anda Fenerbahçe başkanı ve başkan vekilli olan şahıslardan daha uzun yıllar hizmet etmiş olmak guru madalyamdır. Adımı bir terör örgütü ile yanyana getirme cürretini gösteren Semih Özsoy’un şahsımla ilgili itham ve saldırılarını esefle kınıyor ve ayıplıyorum. Benim, yıllardır Türkiye’ye nasıl hizmet ettiğimi herkes biliyor. Fenerbahçe’ye nasıl hizmet ettiğimi ise, 2010-2011 sezonunda yönetici olan, şimdiki Başkan Ali Koç, ‘Nihat Özdemir’in başkanlığında bu yönetim yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışmıştır.’ diyerek özetlemiştir. Türkiye’ye ve Fenerbahçe’ye olan hizmetlerimi sorgulamak başkanvekili olan şahsın haddine değildir. Göreve geldiklerinden bu yana sportif başarısızlıklarını sosyal medyanın yönlendirmesi ile örtmeye çalışanların bu tür açıklamalarına itibar edilmesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

uykusuzblog