Şeyma Subaşı ‘nın Hesap Hareketleri İfşa Edildi.

Şeyma Subaşı ‘nın hesap hareketlerini görüntüleyip ifşa eden banka görevlisi Fulya A.’nın dosyası, Asliye Ceza Mahkemesi’nden bir üst mahkeme olan Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Şeyma Subaşı ie Acun Ilıcalı, geçen yıl anlaşmalı olarak boşanmış, aralarında imzalanan protokole göre; Ilıcalı’nın, Subaşı’na aylık 125 bin lira nafaka ödenmesine karar verilmişti. Birkaç ay sonra sosyal medyada Subaşı’nın banka hesabının ekran görüntüleri ‘Ilıcalı’dan gelen 125 bin liralık nafaka adı altında paylaşıldı. Yapılan incelemede, o görüntüleri bankacı Fulya A.’nın aldığı tespit edildi.

Şeyma Subaşı

Şeyma Subaşı ‘nın banka hareketlerini ifşa eden Fulya A.’nın iş akdi çalıştığı banka tarafından sonlandırıldı.

Günaydın’dan Dilek Yaman’nın haberine göre; bankanın iş akdini sonlandırdığı Fulya A. hakkında ‘Kişisel verilerin kaydedilmesi ve bu verileri hukuka aykırı olarak verme’ suçlarını işlediği gerekçesiyle iddianame düzenlendi.

Dosyanın gönderildiği Asliye Ceza Mahkemesi, işlenen suçun 5411 sayılı yasa kapsamında kaldığını, suçun ‘Sırların açıklanması’ olduğunu ve bu nedenle dosyanın bir üst mahkeme olan İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine hükmetti.

uykusuzblog