Samsung Galaxy Note 20 Ultra ‘nın Ses Kalitesi Düşük

Samsung Galaxy Note 20 Ultra şimdiye kadar Samsung’un ürettiği en iyi amiral gemisi akıllı telefonu. Öyleki piyasaya ilk çıktığınıdaki satış fiyatı Samsung severlerin dudağını uçıklatmıştı. Şirket bu telefonu piyasaya sürmeden önce ufak sızıntılarlarla ve ön tanıtımla amiral gemisi akıllı telefonu almak isteyenleri meraklandırmayı başarmıştı. Güney Kore şirketi bu klasmanada bir çok ürettiği akıllı telefonundan oldukça iyi geri dönüşler almış ve Note serisinin yeni versiyonlarının üretimine devam etti.

Samsung Galaxy Note 20

 

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ses testini geçemedi

Böylesine iyi tanıtılmış ve piyasaya sürüldüğünde firmanın amiral gemisi olduğu söylenen akıllı telefon tüm kullanıcılarını ses performansıyla üzdü. Exynos 990 isimli güçlü işlemcisi bulunan Note 20 Ultra ‘ya 2 adet 2.73 GHz hızında çalıştıran Mongoose M5. 2 Adet 2.50 GHz hızında çalıştıran Cortex A76 ve 4 adet 2.0 GHz hızında çalıştıran Cortex A55 eşlik ediyor. Bu telefonun ağırlığı 208 gram.

Akıllı telefon DxOMark testine konuk oldu ve ses kalitesi için sınandı. Bu testte Note 20 Ultra gene yenipiyasaya sürülen Galaxy S20 serisini ses kalitesinde geçemedi. Amiral gemisi olarak nitelendirilen telefonun bu testte prestiji zedelenmiş olabilir. Ses Kaydı sırasında çevreden gelen diğer seslere rağmen iyi bir hizmet sunan Note 20 Ultra, videolarda ve uygulamalarda herhangi bir ses sorunu yaşamıyor.

Kaydedilen seslerioynatma konusunda beklenen performansı gösteremeyen amiral gemisi akıllı telefon modelinin ses tonlarını yansıtma konusunda da sıkıntılar yaşadığı ve bu yüzden bir mekanda istenen ses yoğunluğu sağlayamadığı tespit edildi. Portre isimli mod eşliğinde çekilen videolarda da meydana gelen ses sorunları, DXOMark tarafından verilen puanı etkiledi.

Ses çalma testinden 69 puan alan Note 20 ses kaydından ise 67 puan aldı. Kendisinin ortalaması 68 puan oldu. Ses kalitesi sıralamasında 11. sıraya yerleşen bu model, Galaxy S20’nin bir puan gerisinde kaldı.

Samsung 2020 sezonunda ürettiği en önemli amiral gemisi telefonu fiyatı ve kendisinin büyüklüğüne rağmen, ses kalitesi küçük kaldı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Şirket son zamanlarda üretim hatalarıyla dolu ürünlerini pazarlamada da zorlanıyor. iPhone cep telefonlarıyla cep yaksada ilk sırada tercih edilen akıllı telefonlar arasında. Samsung ürettiği telefonlarla iPhone’nin saltanatına son vereceğe benzemiyor. Biliyorsunuz ki iPhone son üretimi olan 12 serisinde bir prestij gösterisnde bulunmuş ve çevre için plastik içeren telefon aksesuarlarını kutuya koymamıştı. Bunların içerisinde şarj adaptörüde bulunuyordu. Ancak akıllı telefonu ilk alan kişiler telefonu nasıl şarj edecek?

uykusuzblog