Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bugünkü Son Durumu Açıkladı

Tüm dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de devam eden Yeni Corona Virüs Salgınında Sayın Bakan Fahrettin Koca bu günkü son durumu açıkladı.

Türkiye’de son 24 saatte 786 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 22 vatandaşımız malesef hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 165.555 toplam can kaybı sayısı 4.585 kişi oldu. Son 24 satte 974 kişinin iyleşmesiyle toplam iyleşen hasta sayısı 129.921 kişi oldu.

Türkiye’miz bu zorlu mücadelede başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyor. Koşulların iyleşmesi sonucu normalleşme adımları atılmaya başlandı. 1 Hazirandan itibaren şehirlerarası yolculuk kısıtlaması kalktı bu haftadan itibaren haftasonları tekrarlanan sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması bekleniyor. Restaurantar açıldı ve sosyal mesafe kurallarına uyarak hizmet vermeye başladılar. Kuaförler de aynı kurallara uyarak hizmet vermeye devam ediyorlar. Bu durum ve normalleşme adımları yüzünden halkımızın rehavete kapılmaması ve kurallara uyması gerekiyor.

Türkiye Bakanı Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları şöyle;

Toplam test sayımız 2,1 milyonu geçti. İyleşen hasta sayımız 130 bin. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalıyor. Gelecek günler, el hijyenine özene;maske+sosyal mesafe kuralını her ikisine uymamıza bağlı. Daha İyi tedbir daha iyi sonuçtur. Fahrettin Koca’nın açıklamaları bu şekilde idi.

Dünya çapında yıkım yapan corona virüsten en çok etkilenen ülkeler den biri olan ABD şimdilerde bir polisin yaptığı ırkçılık sonucunda ölümüne sebep olduğu siyahi vatandaşının yüzünden Ülke çapında yağma ve gösterilerle uğraşmak zorunda öyleki bu ayaklanmada polis yetersiz kalınca Başkan Trump’ın onayı ile Ordu devreye girdi. Ülke çapında yağma ve gösterilerin yol açtığı felaket devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri konun yapılanmasında ve polislere verilen yetkileri tartışmalarının yolu açıldı. Artık Irçılığının bu ülkede tarihe karışması gerekiyor. Eğer ırkçılık sona ermezse Virüsle uğraşan ABD birde bu ayaklanmayı bastırmaya çalışması gerekiyor.

Normalleşme çalışmalarında İtalya, Almanya, İngiltere, Portekiz gibi ülkeler Haziran ayı içerisinde Liğlerine start vericekler. Bunlardan Almanya Bundesliga oynanmaya başladı. Bundesligada 3 hafta geride kalırken liderlik Bayern Münih takımına geçti. İkinci sıradaki B.Dortmund geçen hafta lidere 1-0 kaybetti. Shalke 04 te hayal kırıklığı devam ediyor. 17 hazirandaİngiltere’de premier ligi başlıyacak ve haftalar dolu dolu futbol şöleni ile dolacak. Takımlar hazırlıklarını sürdürüyor.

 

uykusuzblog