Rusya’da İddialı Açıklama:Corona Virüs Aşımızı Tescilledik

Rusya salgının başladığında büyük ve ağır darbeler almıştı. Rusya bu durumun ardından aşı çalışmalarına başlamıştı. Bugün ise Rusyadan iddialı bir açıklma geldi “Corona Virüs Aşımızı Tescilledik” bu açıklamayı Rusya Devlet Başkanı Putin basın mensuplarına yaptı.

Putin’in açıklamasına göre, Rusya Sağlık Bakanlığı, Gameley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen koronavirüs aşısını tescil etti. Rusya böylece corona virüs aşısını tescil eden ilk ülke oldu. Aşıyı ilk deneyen isimlerden biri de Putin’in kızı oldu.

corona virüs aşımızı

“Corona virüs aşımızı tescilledik. Tüm testlerden geçti”

Hükümet yetkilileriyle bir toplantıda “Bildiğim kadarıyla, bu sabah dünyada bir ilk olarak yeni tip corona virüse karşı geliştirilen aşı tescillendi” dedi. Rusya sağlık bakanı Mihail Muraşko’dan kendisini aşı ile ilgili bilgilendirilmesini isteyen Putin, “Yine de aşının oldukça etkili olduğunu, kararlı bir bağışıklık oluşturduğunu biliyorum. Tekrarlıyorum: Aşı gerekli tüm denemelerden geçti” dedi.

Corona Virüse karşı geliştirilen ilk aşı üzerinde çalışanlara teşekkür eden Putin, bunun dünya için çok önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Aşının alıcı antikor ve hücresel bağışıklık oluşturduğunu belirten Putin, “Bunu çok iyi biliyorum, zira kızlarımdan biri aşıyı yaptırdı. Kendisinin bu bağlamda deneyde yer aldığını süşünüyorum” dedi.

Dünya sağlık örgütünden açıklama geldi 

DSÖ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Rus sağlık yetkilileri ile irtibat halindeyiz. Aşının DSÖ ön yeterliliğini sağlamasıyla ilgili görüşmeler sürüyor. Bu ön yeterlilik, aşının tüm güvenlik ve etki verilerinin titizlikle incelenmesini kapsıyor”

 

uykusuzblog

1 YORUM

  1. Fahrettin Koca : Virüs Bir Canlı Değil, Bir Canavar – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] Bakanı, okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı 21 Eylül öncesi anne babaları corona virüs tedbirleri konusunda […]