Resident Evil 3 Oyunu İncelemesi Nemesis

Resident Evil 3 : Remake inceleme Survival Hornor türünün en önemli isimlerinden birisi olarak anılan Resident Evil serisi, dördüncü oyun ile birlikte farklı türe doğru geçiş yapmış ve serinin eski hayranlarını üzmüştü. Yedinci oyun ile, korku ve gerilimi geri getirerek, eski hayranlarını da sevindiren Capcom, geçtiğimiz yıl yayınlanan Resident Evil 2 Remake ile “Sonunda köklerine geri dönüyor.” düşüncesinin yayılmasına sebep olmuştu. Resident Evil 2 Remake’nin çıkışından 1 yıl sonra, bu defa üçüncü oyunun yeniden yapımı ile birlikteyiz.

1999 yılında çıkan Resident Evil3:Nemesis, ikinci oyundan yanlızca bir yıl sonra yayınlanmış ve Raccon City’nin geri kalanını da oyunculara açmış bir oyundu. Büyük bir kısmı polis karakolunda geçen ikinci oyunun aksine, karekterimizile gezebilecğimiz bir şehir ve bu şehri bize dar edecek bir düşman ile karşı karşıyaydık. Resident Evil 3 Remake, orjinal oyunun sunduklarını ne kadar başarılı bir şekilde yeni nesle getiriyor, beraber inceliyelim. Bu defa ilk oyunda tanıdığımız S.T.A.R.S üyesi Jill Valentine’ın hikayesini tecrübe ediyoruz. Birinci oyunda gerçekleşen olayların ardından açığa alınan Valentine, şehirden ayrılmak için gün sayarken salgın ortaya çıkıyor. Şehirden kurtulmak için verdiğimiz mücadelede yanlız değiliz. Umbrella şirketin taktik kuvvetlerinin bir üyesi olan Carlos Oliviera’da, sivilleri kurtarmak ve yukarıdan gelen emirleri yerine getirmek için bizimle birlikte savaşıyor.

Resident Evil 3

Resident Evil 3 Valentine ile Savaşmak

Virüsün ele geçirdiği şehir halkı yetmezmiş gibi, yanlızca Jill’i hedef alan devasa bir yaratık da, şehirde başlayıp Umbrella labaratuvarına kadar giden maceramızda bize eşlik ediyor. Orjinal oyuna adını veren Nemesis, tek amacı Jill Valentina’yı avlamak olan bir ölüm makinesi. Kesinlikle durdurulamaz bir düşman olan Nemesis’i gördüğünüzde, elinizdeki tek seçenek kaçmak. En baştan belirtmem gerekiyor. ben oyunların yeniden yapılması olayını kesinlikle destekliyorum. Videoları yüksek çözünürlüğe çıkarıp, eskiden teknik kısıtlamalar yüzünden kabullendiğimiz hantal sistemlere sokunmadan yayınlanan remasterd oyunları ise çok sevmiyorum.Residen Evil 3: Nemesis içeriği ile Remake sürümü arasındaki farkları karşılaştırırken, elimden geleni yapamaya çalışacağım.

Resident Evil 3 her an aksiyonu bitmeyen ve karanlıkta oynanmaması gereken korku dolu bir oyun.

uykusuzblog