Realme 7i Akıllı Telefonun Özellikleri ve Fiyatı

Özellikleri ve tasarımı hakkında geçen haftaki sızıntıların ardından nihayet Realme 7i resmi olarak tanıtıldı. Beklendiği özeliklerle gelen telefonun merak edenler için Türkiye’de satılma ihtimali bulunuyor. Etkinlik kapsamında tanıtılan Realme 7 ve 7 Pro telefonlarının ardından şimdi Realme 7i geldi.

Realme 7i

Realme 7i özellikleri ve fiyatı nedir?

Telefonun tasarımına bakıldığında karşımıza klasik bir tercih yapıldığı görülüyor. Ekran tarafında standart bir ekran deliği bulunan telefonda, parmak izi sensörü bulunuyor ve arka kapakta konumlandırırlıyor.

Ekran tarafından devam edecek olursak telefonun 6.5 inç HD+ 90Hz LCD ekrana sahip olduğunu belirtmemiz gerekiyor. 90 Hz ile de akıcılık noktasında kullanıcılarını üzmeyecek. Telefonda Snapdragon 662 işlemciye ve 8 Ram/128 GB dahili depolamaya yer veriliyor.

Telefonun kamera tarafında ise bizleri ön tarafta 16 megapiksellik bir kamera karşılıyor. Arka tarafa geldiğimizde ise ana kamera tarafında 64 Megapiksel ona ise 8 Megapiksel geniş kamera, 2 Megapiksel siyah beyaz kamerası ve 2 Megapiksel de makro olmak üzere toplamda 4 kamera eşlik ediyor.

Telefonun şu an için Endonesya’daki satış fiyatı açıklanmış durumda. O da ise yaklaşık 214 dolar seviyesinde bulunuyor.

uykusuzblog