Ragıp Canan Eşini Vurup Ölüme Terketmişti. Dava Başladı.

Ragıp Canan tarafından yaralanarak ölüme terk edilen Nurtaç Canan’ın davasında tutuklu sanık hakkında yargılanmasındaki karar verirldi.

Eşi Nurtaç Canan’a (49) peş peşe 5 kurşun sıkarak yaralı halde evde bırakan Ragıp Canan’a (49) yönelik soruşturma tamamlandı. Tutuklu sanık Ragıp Canan mühebbet hapis istemi ile yargılanacak.

Ragıp Canan

Ragıp Canan Eşini 5 kurşunla ağır yaralayıp kaçmıştı.

#Olayıngeçmişi

4 Haziran gecesi yaşandı. Daha önce eşi tarafından üzerine kaynar su dökülen Nurtaç Canan, kendisinden ayrılıp Mersin’deki ailesinin yanına gitmek istrediğini söyledi. Canan bu esnada valizlerini kapının arkasına taşıdı. Eşinin çıkmasına izin vermeyen Ragıp Canan, Nurtaç Canan’a doğru 5 el silah sıktı. Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlar Nurtaç Canan’ı yere yığdı. Ragıp Canan, eşini yaralı halde bırakıp evden çıktı.

Nurtaç Canan, kanı ile odanın duvarına “Annem – Babam, hakkınızı helal edin. Üzülmeyin, beni Ragıp vurdu kurtuldum” diye yazdı. Ragıp Canan’da evden ayrıldıktan sonra kayınpederini aradı. Canan, kayınpederine “Senin kızını öldürdüm, Kızın, 16/9’daki evinde. Git cenazesini al” dedi. Canan, oğlu F.’ye ise “Annenin ağzını burnunu kırdım. Öldü mü, kaldı mı bilmiyorum. Ambulans çağır cesedini alın gidin” dedi.

F.Canan eve gelerek, kanlar içinde bulduğu annesini hastaneye kaldırdı. Olaydan sonra gözaltına alınan Ragıp Canan’ı ise polis tutukladı. Soruşturmayı tamamlayan Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Tuğba Arık Keklikçi, sanığı müebbet hapis istemi ile yargılanmasına yönelik iddianame düzenledi. Hazırlanan iddianameyi Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi kabul etti.

Avukatı açıklama yaptı.

Nurtaç Canan’ın avukatı Mehmet Yıldırım, her geçen gün yeni bir kadın cinayetitin yaşadığına işaret ederek “Müvekkilimiz Nurtaç Canan’a kasten öldürmeye varacak şekilde eşinin yapmış olduğu saldırı var. Hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianame düzenlendi. Ve sanık Ragıp Canan ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi.

Umarız kadına karşı yapılan bu tarz cana kast içeren cinayet girişimlerini bir nebze engellemek için bu cezaların caydırıcı olacağını düşünüyoruz. Dava sonunda da, sanığın bu cezayı alması için çabalayacağız. Kadına yönelik her türlü şiddetin son vermesi en büyük amacımız” dedi.

 

 

uykusuzblog

1 YORUM

  1. Kurban Eti Nasıl Tüketilmeli? Uzmanından Uyarı! – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] Üniversitesi Sağlık Bilimleri fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Araştırma Görevlisi Saadet Özen, bastıran sıcaklarla birlikte, hayvanın kesilmesinden etin tüketilmesine kadar […]