PS5 Oynayanlara Kötü Haber Grafikler Düşürüldü

Ps5 konsolu için geliştirilen Insomniac Games’in geliştirdiği Spiderman Miles Morales ile ilgili bazı detaylar ortaya çıktı. Oyunun PS5 üzerindeki performansının nasıl olacağı ile ilgili bilgiler var.

PS5

Spiderman Miles Morales PS5 sürümünde 2 görsel mod bulunacak

Spiderman Miles Morales PS5 sürümünde iki adet görsel mod bulunduracak. İlk açıklanan performans modu oyunu 4K 60 FPS’de çalıştıracak. İkinci görsel mod ise oyunu 4K 30 FPS’de ışın izleme açık bir şekilde çalıştıracak. Normalde yeni nesil konsollardan daha fazla performans bekliyorduk. Sonuçta kulalnıcılar büyük bir beklenti içerisine girdi. Yeni neslin sanırım tek avantajı tüm oyunları 4K 60 FPS ‘de çalıştırabilecek olması. Tabi bunu gerçekleştiriken ışın izleme kapalı olabilir.

İşin ilginç tarafı PlayStation’a rakip firma olan Xbox tarafında ise Series X ile konsol için özel olarak geliştirilen oyunlar 4K 120 FPS’de çalışabilecek. Bu demek oluyorki XBox Serises X’in grafik görselleri hem kaliteli hemde akıcı olacak demektir. Ve aynı şekilde Xbox Series X ve S modelleri PlayStation 5 ile aynı teknoloji olan ışın izleme teknolojisine sahip ve oyun 4K 120 FPS de çalışırken ışın izleme modu açık olabilir.

Yani daha konsollar düzgğn bir şekilde satışa çıkmadan PlayStation 5 Xbox Series X ve S modellerine bu konuda yenilgiyi kabul etmiş gibi duruyor.

 

uykusuzblog