PS5 İçin Müjdeli Haber Geldi. Harici SSD Takılabilecek

Çıkışına kısa bir süre kalan yeni nesil konsol PS5 için müjdeli haber geldi. Uzun süredir depolama kapasitesi hakkında konuşulan konsolun, oyunlar için ayarlanan depolama kapasitesinin 825 GB değil de 664 GB olduğu ortaya çıkmıştı.

PS5

 

PS5 ‘e ekstradan NVMe SSD takılabilecek

Konsolun çıkışını bekleyen kullanıcılar, Xbox tarafının depolama sorunlarını SSD kartuşları ile çözüldüğünü görürken, PS tarafının ellerinin boş olduğunu düşünüyordu. Kısa süre önce çıkan haberlerde, yeni nesil PS’in oyu nlar için ayırdığı alan 664 GB olarak ortaya çıkmıştı. Bunu gören PS hayranları duruma tepki göstermişti. Aslında Sony’nin başından beri bir planı bulunuyormuş. Bugün yayımlanan PS5’in söküldüğü videoda NVMe SSD yuvasını görebilirsiniz. Ayrıca konsol 4 farklı boyutta NVMe SSD destekliyor.

Xbox, oyunculara depolama birimini anlaştığı bir firma ile rek kapasite seçeneği ile sunarken, PS ise bu depolama seçeneklerini kullanıcılara bırakmış durumda. İsteyen kullanıcılar, eğer konsolun kendisi destekliyorsa herhangi bir kapasitede NVMe SSD takabilecekler. Ek olarak konsol Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 destekliyor. Konsolun desteklediği maksimum depolama kapasitesi tam olarak bilinmiyor. Yeni bilgiler geldikçe sizlere aktaracağız.

 

uykusuzblog