PlayStation 5 oyunları 700 TL’den Başlıyor

Geçtiğimiz ay Youtube hesabından canlı yayınla PlayStation 5 lansmanını yayınlamış ve çıkacak olan bazı oyunları tanıtmıştı. Bunun yanı sıra Xbox Series S ve Series X !’in çıkış tarihleri ve fiyatları belli oldu. Sony’de 16 eylül çarşamba günü saat 23:00’te youtube hesabından düzenleyeceği etkinlikle PlayStation 5 çıkış tarihini ve fiyatını açıklayacak. Yeni konsol fiyatı bilinmezken Godfall oyununun fiyatı çok konuşulacağa benziyor.

PlayStation 5

Bazı PlayStation 5 oyunları 700 liraya satışa çıkabilir

Açıklanan duruma ve konsolların grafik gücüne göre bazı oyunlar satış fiyatları pahallı olabilir. Geçen etkinlikte tanıtılan oyunların hepsi çok ucuza satılacak gibi değil. Çünkü üzerinde çok çalışılmış ve grafik değerleri konsolun gücüne göre tekrar düzenlenmiş durumda. PlayStation 5 konsolunu alanlar bir oyunu oynayabilmek içinde 700 TL’yi gözden çıkarsınlar. Durum şu anda onu gösteriyor.

PlayStation 5 ve PC için çıkacağı açıklanan Godfall isimli oyun en yüksek paketi olan Ascended Edition 90 dolardan satışa sunulacak. Vergileri işin içine katmadan bugünki kur bazından 674 TL oluyor. Vergileri için işine katarsak en az 700 TL üzerinden satılacağı konuşuluyor. Hatta işin içine dolar değilde Euro’yu katarsak bu fiyat dahda yükseğe çıkıyor. Çünkü PlayStation ve oyunları Türkiye’ye Euro bazlı geliyor.

Godfall’un 90 dolarlık paketinden çıkanlar da şu şekilde. Godfall oyunu, Gold Valorplate tasarım paketi, Orange Vertigo tasarım paketi, Gold Weapon paketi, Gold Shied, Gold Royal Banner, and Zodiac Kinght Lobby Title.

Ortaya çıkan bu rakamlardan sonra, PlayStation 5’i almanın zor olacağını, fakat oyunlarına para ayırmanın daha da zor olacağını söyleyebiliriz.

Konsolu almak isteyenler için bir daha düşünmelerini söyleyebilirim. Gerçi bu konsolu alabilen varsa oyunlarınıda alacak parası vardır.

 

 

uykusuzblog