Pastore Galatasaray’a Gelmeye Sıcak Bakıyor

Pastore için Galatasaray yönetiminin görüşme halinde olduğunu biliniyor. Belhanda’nın durumu hala belirsizliğini koruruken Galatasray yönetimi yüksek maliyetli futbolcunun transferine sıcak bakmıyor. Galatasaray yönetiminin Belhanda’nın menejerine takım bulmasını istemiş ve Menejeri Belhanda’nın transferi için 3 kulüple görüşme halinde olduğunu yönetime bildirmişti. Eğer Belhanda’nın satışı gerçekleşirse Galatasaray onun yerine iyi bir orta saha transfer edecek. Bu adaylardan en kuvvetli olanı Pastore.

Pastore

Pastore Galatasaray’a gelmeyi çok istiyor.

Galatasaray Etebo’yu transfer ettikten sonra orta sahaya bir oyuncu daha transfer edecek. Okay Yokuşlu transferinde kulübü oyuncıuyu vermek istemiyor. Bu karardan sonra Galatasaray orta saha için diğer altarnatiflere yönelmiş durumda. Galatasaray kesinlik transfer süresi bitmeden bir orta saha oyuncusu daha alacak.

Romada forma giyen Pastore takımdan ayrılmak istiyor. Galatasaray yönetimide oyuncuyu gündemine almış durumda. Sarı kırmızılı ekip öncelikle Roma ile iyi ilişkilerini kullanarak oyuncu için kiralık teklifini sunacak. Sarı Kırmızılı yönetim oyuncunun yüksek maliyetli maaşını ödemek istemiyor.

Öte yandan Pastore’de Romada mutsuz olduğu için ve üst düzey bir takımda ilk 11 oynamak istediği için Galatasaray’a transferine sıcak baktığını açıkladı. Roma ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunan oyuncunun takımdan gönderilmesi gndemde olsada Galatasaray’ın kiralama teklifinin transferi çıkmaza sokabileceği akrarılmakta. Çünkü Roma takımı verim alamadığı oyuncuyu yüksek bir  bonservis geliri ile satmının yolunu düşünüyor. Cimbom un ise şu durumda oyuncunun maaşının tamamını karşılamak istemediği aktrılmakta.

2011 yılında Palermo’dan PSG’ye 42 milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olmuştu. 2018’de ise 24.7 milyon Euro bedeller tekrar italyaya dönmüş ve Roma’ya transfer olmuştu. 31 yaşındaki oyuncu şimdiye kadar Milli takımla 29 maça çıkmış ve 2 gol atmıştı.

 

 

uykusuzblog