Netflix Türkiye’de İlerleyen Dönemdeki Projeleri

Netflix şu anda dünyanın en popüler içerik platformları arasındaki yerini alırken Türkiye’de de hatırı sayılır bir kitleye hitap ediyor. Netflix’in orjinal yapımları arasında oldukça popüler olanlar bulunuyor. Yerli yapımlar konusunda bazı eleştiriler olsa da projeler tam gaz devam ediyor. Bu bağlamda Netflix Türkiye  ilerleyen dönemdeki projelerini duyurdu. Netflix Türkiye’nin yeni projeleri neler olacak.

Netflix

Netflix Türkiye’nin yeni projeleri ile ses getirmek istiyor

Netflix Türkiye yapımı olan filmler ve diziler, dünya çapındaki abonelere seslenmesiyle dikkat çekiyor. Onlarca dile çevrilen bu yapımlar milyonlarca kişiye kısa sürede ulaşıyor. Ve bu noktada içeriklerin dikkat çekici olması, ve standartlarının yüksek olması gerekiyor. Bu standartlar kapsamında değerlendirilen yapımlar Netflix Türkiye imzalı olarak kullanıcılara sunuluyor.

Etkinlik ve basın toplantılarının da sanal ortama taşınmasıyla Netflix Türkiye, bir basın toplantısı gerçekleştirdi. BBC Türkçe’nin haberine göre, yeni Türkiye içerikleri geliyor. İşte onlar şu şekilde olacak.

 1. Fatma
 2. 50m2
 3. Mücadele Çıkmazı
 4. 9 Kere Leyla
 5. Azizler
 6. Bir Denizaltı Hikayesi
 7. Uysallar
 8. Pera Palas’ta Gece Yarısı
 9. Kuş Uçuşu
 10. Erşan Kuneri
 11. Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?
 12. 96 Yazı
 13. Beni Çok Sev

Fatma(dizi): Özgür Önürme’nin kaleme aldığı yapım Özer Feyzioğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu pisikolojik drama dizisi. Mini dizi olark kurgulanan Fatma daha önce de ortaya çıktığı kadarıyla temizlikçi olan bir kadının nasıl katile dönüştüğünü işleyecek. Fatma’nın başrollerinde Burcu Biricik, Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu ve Çağdaş Onur Öztürk rol alacak. Söylendiği kadarıyla Fatma 2021 yılında yayımlanacak.

50m2(dizi): BKM’nin yapımcılığını üstlendiği, senarist Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in birlikte yönettiği dizinin başrolunde Gölge karekteriyle Engin Öztürk yer alıyor. Dizi 21 Ocak 2021’de yayımlanacak.

Mücadele Çıkmazı (film): Çağatay Ulusoy’un başrolünü Emir Ali Doğrul ile paylaştığı, OGM pictures tarafından hayata geçirilen filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay otururken, senaryosu ise Ercan Mehmet Erdem’e ait. Mücadele çıkmazı, 15 Mart 2021’de Netflix’te izleyici karşısına çıkacak.

9 Kere Leyla (film): Ezel Akay imzalı bir orjinal Netflix filmi olacak 9 Kere Leyla’nın başrollerinde başarılı ve ödüllü oyuncu Haluk Bilginer yer alıyorken one yeni usta isimlerden Demet Akbağ eşlik ediyor. Diğer oyuncular ise, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy oluyor. 9 Kere Leyla, 4 Aralıkta 2020 gösterime girecek.

Erşan Kuneri (dizi): Cem Yılmaz’ın hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaptığı ve tahmin edebileceğiniz üzere başrol olduğu sitcom dizinin yapımcılığını ise Cmylmz Fikirsanat üstleniyor.

uykusuzblog