Netflix Android İçin Büyük Bir Eşiği Atladı

Günümüzde en çok aboneye sahip çevrimiçi platformlardan Netflix, Android dünyası için önemli bir eşiği atladı. Kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran Netflix, bu gelişmeyi gözteren bilgilerle dikkat çekiyor.

Türkiye dahil birçok ülkede popüler hale gelen sinema ve dizi platformu, yeni yapımlarıyla da izleyicilerini memnun etmeye çalışıyor. Şimdi gelen haber de platformun ne kadar yüksek abonesi olduğunu gözler önüne serdi.

Netflix

Netflix Android için büyük başarı elde etti

Salgın döneminde kullanımı daha da artan platfpormun, Android uygulaması için şirketi memnun edecek bir haber geldi. Bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve akıllı televizyon gibi zihazlarda kullanılabilen uygulama, Android için milyar barajını aştı.

Google Play Store üzerinden kullanıcılara sunulan Android uygulaması, 1 milyar adet indirmeyi geçti. Bu indirmede aktif olan kullanıcılar olduğu gibi akfit olmayan kullanıcılarda bulunuyor. Ancak günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram içinde indrime sayısı 1 milyar + olarak gösterildiği biliniyor.

Uygulamanın bazı Samsung ve OnePlus modellerinde kurulu olarak geldiğini belirtmekte yarar var. Bu yüzden indirme sayısına bir katı sağlandığı belirtiliyor.

Netflix’e rakip olarak yoluna devam eden Amazon Prime Video 100 milyon indirme barajını aşmıştı. İki uygulama arasında ortalama 10 kat bulunuyor.

uykusuzblog

1 YORUM

  1. Bilişim Vadisi 'ne Olan İlgiyi Yerli Otomobil Arttırdı – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] Otomobil Kocaeli Bilişim Fuarı’nda bulunması, dünya devlerinin de dikkatini çekmiş […]