Mobil ‘e indirilen En Popüler Lider Uygulama Belli Oldu

Mobil uygulamalar son birkaç yılın patlamasını yaşıyor. Pek çok yeni araştırma raporunda ortaya çıktığı kadarıyla popüler uygulamalar da dönem dönem değişebiliyor. App Annie araştırmacıların çalışmasına göre, 2015 yılından bu yana mobil uygulamalarda geçirilen süre yüzde 50 oranında artış gösterdi. Peki, eylül ayının en popüler mobil uygulaması sizce hangisi oldu?

mobil1

Eylül ayının en popüler mobil uygulaması Google ve Facebook oldu

App Annie’ye göre 2019’da en çok aylık aktif kullanıcılara sahip olan uygulamalar şöyle sıralandı. Amazon, Apple Müzik, Gmail, Google haritalar, Facebook, Facebook Massenger, Instagram, Netflix, Snapchat ve Youtube. Şimdi ise Sensor Tower ayın en popüler uygulaması olarak açıklandı. Bu verilere göre sosyal medya kullanımının inanılmaz derecede artış göstermesimobil uygulamalara yaradı.

Verilere göre, eylül 2020’nin lideri Google oldu. 294,3 milyon yükleme alan Google uygulamaları, karantina döneminde en çok tercih edilen uygulamalara sahip olmuş durumda. Google’nın hemen ardından ise Facebook geliyor. Facebook’a bağlı pek çok uygulama bulunuyor. Ve yayıncı, gerçekten de en popüler sosyal uygulamalarını bünyesinde toplamış durumda.

Bunun yanında diğer popüler uygulamalar ise sırasıyla. Voodoo, AppLovin, Bytadance, Microsoft, İnnerSloth, Outfit7, Crazy Labs, InShot oluyor. Bu uygulamaların bir kısmı mobiloyun bir kısmıda mobil uygulamalar sayesinde bu kadar popüler hale geliyor. İşte yayımlanan verilerin tamamı:

Mobil

uykusuzblog