Minecraft Dungenos İçin İlk Genişleme Paketi.

Mojang geliştirici ekibinin yeni oyunu Minecraft Dungeons için gelecek olan genişleme paketi önümüzdeki Temmuz ayında oyuncularla buluşacak.

Geçtiğimiz hafta çıkışını gerçekleştiren Minecraft Dungeons, genişleme paketi ile de kendisinden bahsettirecek. Geliştirici erkibi oaln Mojang ise Minecraft Dungeons’a getirecekleri bu yeni genişleme paketleri hakkında bizlere yeni bilgiler palaşmış bulunuyor.

Açıkçası Mojang ekibinin, bu oyun için iki adet planlanmış genişleme paketi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu genişleme paketlerinden ilkinin ismi ise Jungle Awakens olacak. Üstelik bu genişleme paketi, önümüzdeki Temmuz ayı içerisinde oyuncuların erişimine açılacak.

Minecraft Dungeons Jungle Awakens genişleme paketi ile, yeni maceralar sunacak.

Mojang, oyunları için geliştirdikleri genişleme paketleri hakkında, resmi blog sayfalarında da bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımda, oyunları için gelecek olan genişleme paketlerinden ve bunlsrın içeriklerinden bahsediliyor. İlgi çekici detaylar ise, bizleri bekliyor.

Gliltirici ekibin söylediğine göre Jungle Awakens ile olan macerada, uzaklardaki tehlikeli bir ormana gireceğiz. Bu genişleme paketinin oyuna ekleyeceği üç yeni görev doğrultusunda, ormandaki gizemli bir güce karşı mücadele edeceğiz.

Orman yaratıklarına karşı vereceğimiz bu mücadelede kullanabileceğimiz yeni silahlar, zırhlar ve eski eseler yardımımıza koşacak. Bu macerada karşılaşacağımız birçok yeni düşman da bulunacak. Leapleaf, orman zombisi ve poison quill vine ise, bu düşmanlardan yanlızca bir kısmı.

Minecraft

Jungle Awakens DLC’sinin hemen ardından oyuna gelecek olan bir diğer yenileme ile bambaşka bir yere yolculuk edeceğiz.Mojang ekibi bu noktada Minecraft Dungeons için planlanan ikinci ek paketi olan Creeping winter’i duyuruyor.

Bu genişleme paketi ise, yılın ilerleyen dönemlerinde bizlerin beğenisine sunulacak. Bu sebeple, bu DLC hakkında elimizde pek bilgi bulunmuyor. Yine de geliştirici ekibin duyurularını takip etmekte fayda var. Nitekim önümüzdeki günlerde yeni bilgiler ortaya çıkabilir.

Yine de her şey bu blarla bitmiyor.Mojang önümüzdeki dönemlerde oyunlarına çapraz platform desteğiyle birlikte, platformlar arası oynama özelliğide sunacak.Ayrıca oyuna sahip olan herkesin erişim sağlayabileceği ücretsiz içeriklerde Minecraft Dungeons’a eklenecek.

Üstelik Minecraft Dungeons oyunun Hero Edition sürümüne sahip olan oyuncular bu iki genişleme paketine ücratsiz sahip olacaklar.

uykusuzblog