Microsoft ‘un Planları İşlemeye Devam Ediyor

Microsoft yakın zamanda ilginç bir satın alma operasyonuna imza atmış ve Bethesda’nın ana şirketi olan ZeniMax Media’yı satın almıştı. Hatta bu haberi ilk biz sitemizden duyurmuştuk. Bu satın alma sırasında  Microsoft’un önemli planlarının olduğu açıklanmıştı. Çünkü XBox oyun konsolu olan Series X ve S serisinin satışını ve PS5 ile rekabetini geliştirmek için olduğu belli oldu. ZeniMax şirketinin ürettiği tüm oyunlar popüler olması konsollar ve PC’lerde çok tercih edilmesi herkes tarafınından iyi biliniyor.

Microsoft

 

Microsoft The Elder Scrolls 6 oyununu Xbox için özel üretebilir

Muhabir Kotaku yapmış olduğu bir röportajda Microsoft sorumlusu Phil Spencer’a sorular yöneltti. Kotaku röportajında, Microsoft oyunlarının başkan yardımcısı olan Phil Spencer’a Microsoft’un Bethesda’nın ana şirketi olan Zeni Max’ı ve id  software’i satın alması hakkında sorular sordu. Spencer’e yöneltilen en önemli “PlayStation’da Elder Scrolls 6 satamazsanız 7,5 Milyar dolarlık bir yatırımı telafi etmek mümkün mü?” sorusuna, Spencer hızlı bir şekilde “Evet” cevabını verdi.

Spencer bu cevabının ardından ” bu şirketleri satın almamızın nedeni, çıkacak olan oyunları kendi platformumuza özel kılmak değil” şeklinde ekleme yaptı. Ne kadar böyle bir fikrimiz ve planımız yok deselerde, satın aldıkları şirketlerin oyunlarını Xbox ve PC’ye özel yapmak gibi fikirleri olabilir. Sonuçta konsol sattıracak bir çok oyuna sahipler ve bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendireceklerdir.

Çünkü hiçbir zaman Microsoft’un sahiibi ölü yatırıma para vermez. Bunu gençliğinde de yapmıştı. Üretmiş olduğu Pc’lerin mause teknolojisini Apple’dan çaldı ve kendi adına lisanlamıştı. Microsoft ile Apple’ın araları bu yüzden açılsada daha sonra birbirlerini yenemiyeceklerini anlamış ve ortaklık yapmaya karar vermişlerdi.

Şimdiki durumda bunu gösteriyor. PlayStation ile rekabet etmek ve onları piyasada geçmek için Xbox için özel oyunlar üretecek bir firmayı hemde popüler firmayı ZeniMax’ı satın aldılar ve rakiplerine açıkça gözdağı verdiler.

 

uykusuzblog