Meteoroloji ‘den Aşırı Sıcak Hava Uyarısı

Meteoroloji uyardı. Kurban bayramı sonrası bazı illerimizde sıcaklık mevsim normallerinin üztünde seyredecek. Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te, Kurban bayramının ardından hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor.

Meteoroloji

Meteoroloji uyardı 5 ağustos sonrası sıcaıklık mevsim normallerinin üstüne çıkacak.

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bölge genelinde 5 Ağustos’tan hafta sonuna kadar hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde olacağı belirtildi. Bursa ve Bilecik’te 2 ila 4, Kütahya’da 3 ila 5, Eskişehir’de ise 6 ila 8 derece sıcaklık artışı beklendiği duyurulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde 6-7 Ağustos günleri, vatandaşlarımızın, özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın, sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olamaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları önem arz etmektedir. Ayrıca tarımla uğraşan vatandaşlarımızın da ürünlerini ve çiftlik hayvanlarını sıcak havanın olumsuz etkilerinden korunmak amacıyla dikkatli ve tedbirli olamaları gerekmektedir.”

 

uykusuzblog

2 YORUM

  1. Sosyal Destek Almak İsterken Bankadaki Parasından Oldu – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] bir mesaj geldi. Mesajda, ‘Bayram’a özel devletten bin lira başvurusu için indir,kur ve yükle‘ yazılı link yer […]

  2. Bakan Fahrettin Koca 'dan Doluluk Oranlarına Yanıt – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] ilgilenmediği, ve doluluk yüzünden başka hastanelere yönlendirildikleriyle ilgili korkutucu paylaşımlar gelmeye başladı. Bu tür paylaşımlar sosyal medyayı aktif kullanan vatandaşların panik […]