Metal monolit sosyal medya gündemine oturdu!

Metal monolit ortalığı karıştırdı.

Dünya dışı varlıkların var olduğuna dair senaryolar hiçbir zaman eskimemiştir. Zaman zaman UFO görüldü haberleri yapılsa da net olarak hiçbir kanıta ulaşılamadı. Tabi bu durum, insanlar arasında da görüş ayrılığına sebep olmuş durumda. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya gündemine oturan metal monolit, ABD’nin Utah eyaletinde bulunuyordu. Ancak bu monolit, ilginç bir şekilde yer değiştirdi.

Monolitin ortaya çıkması ve yer değiştirmesi, dünya dışı varlıkların tekrardan sorgulanmasına neden oldu.

Metal Monolit

Metal monolit yer değiştirdi, sosyal medya gündemine oturdu

Metal monolitin yer değiştirmesi ile birlikte, birçok teori de ortaya atıldı. Bunlar arasında elbette dünya dışı varlıkların bir işaret olarak bu monoliti Dünya’ya bıraktığı da mevcut. İlk olarak Utah’da görülen metal monolitin, geçtiğimiz hafta Utah Arazi Yönetim Bürosu yetkilileri tarafından kaybolduğu bildirildi. Şimdi ise Utah’daki ile aynı olduğu tahmin edilen monolit, Romanya’nın kuzeyinde görüldü.

Parlak bir gümüş renge sahip metal monolit, yer değiştirdiği için sosyal medya gündemine yeniden oturdu. Söylenenlere göre bu monolit, John McCracken‘e ait heykelleri andırıyor. 2011 yılında vefat eden minimalist sanatçı McCracken’ın oğlu, babasının vefat etmeden önce ücra yerler için sanat üretmek istediğini belirtti. Teori kesin olmasa da McCracken’in çalışmalarına onlarca yıldır ev sahipliği yapan David Zwirner galerisi, bu monolitin gerçekten bir McCracken parçası olduğunu söylüyor.

 

Metal monolitin tam olarak nereden geldiği bilinmiyor. Ancak, Netflix’in yeni bir dizi veya film için reklam kampanyası yaptığına dair iddialar da mevcut.

ABD’nin Utah eyaletinde bulunan monolitin aksine, Romanya’da bulunan monolitin üzerinde garip desenler de mevcut. Ancak monolitlerin boyutlarının ve yapılarının birebir aynı olduğu belirtildi.

 

uykusuzblog