Medipol Başakşehir Bastos Transferinde Mutlu Sona Ulaştı

Bastos Artık Medipol Başakşehir ‘de. Fenerbahçe’ninde transfer gündeminde olan Lazio’da forma giyen oyuncu ile 3 yıllık anlaşma sağladı.

Süper Ligin süpriz şampiyonlarından olan Başakşehir yeni sezon öncesi savunmasını güçlendirmek istiyordu. Bu anlamda transferde stoper’e önem vermeye başladı. Zaten kurulu bir 11’i olan takım İtalya’da Lazio forması giyen savunmacı Bastos ile transfer görüşmelerine başladı. Uzun süren görüşmelerin ardından Başakşehiryönetimi oyuncu ile 3 yıllık anlaşma sağladı.

Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir Bastos ile anlaşma sağladı

İtalyan gazeteci Nicolo Schira’nın haberine göre bir süredir oyuncuyla ilgilenen takım, transferi bitirmeyi başardı. Oyuncuyla 3 senelik bir söleşmede anlaşma sağlandı.

Transfer döneminde adı sıkça Fenerbahçe ile de anılan 29 yaşındaki stoper,Avrupa kariyerinde daha önce Rus ekibi Rostov’un formasını giyerken 2016’da 5 milyon Euro karşılığında Lazio’ya transfer olmuştu. Şimdi ise Türkiye Ligi’nde Başakşehşr forması giyecek. Mavi beyazlı takım Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak için kadrosunu güçlendirmeye çalışıyor. Bu yüzden de transfer’e defanstan başladı. Daha başka transferler yapacaklarmı tam olarak bilinmiyor. Zaten mavi beyazlılar transferin en yavaş takımı durumunda.

 

uykusuzblog