Köpeklerini Traktöre Bağlayan Çiftçi Açıklama Yaptı.

Köpeklerini traktöre bağlayarak karayolunda yolculuk yapan çiftçiye hayvanseverler tarafından tepki  gösterilmişti. şimdi o çiftçi açıklamalarda bulundu. Merkeze bağlı Sarıcaeli köyü yolunda tarlasına giden bir çiftçinin, iki köpeğini iple traktöre bağlayıp götürdüğü anlar yoldan geçen vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Vatandaşlardan tepki gören o çiftçinin emekli öğretmen Nizamettin Yılmaz olduğu ortaya çıktı. Emekli olduktan sonra Sarıcaeli köyü çevresindeki tarlalarında tarıma başlayan Nizamettin Yılmaz olduğu ortaya çıktı. Emekli olduktan sonra Sarıcalı köyü çevresindeki tarlalarında tarıma başlayan Nizamettin Yılmaz ‘ın aynı zamanda av merakı bulunduğu, traktöre bağlayarak götürdüğü kepeklerin ise , Takoz ve Çakır isimli kuşçu köpekleri olduğıu ifade edildi.

Sarıceli köyündeki şeftali bahçesinde iki av köpeğinide yanına aldı. Tepkilere yol açan görüntülerle ilgili konuşan emekli öğretmen Nizamettin Yılmaz, hayvan haklarına saygılı, hayvanları seven bir insan olduğunu söyledi. İki av köpeğini traktöre bağlayarak götürmesinin, görüntüleri çeken kişilerce yanlış anlaşıkdığını belirten Yılmaz “Emekli öğretmenim, tarımla uğraşıyorum. Her çeşit hayvanım var. Köpeklerini , tavuklarım, kazlarım var. zamanımı bu şeftali bahçesinde geçiririrm. Başka tarlalarım da var ekip biçtiğim. Traktör ile bu çevrede gzerken iki av köpeğim de hep benimle beraber gelip giderler.  İzmir – Bursa karayolunu birbirine bağlayan çevre yolunu geçmek zorundayım. Ordan geçerken köpeklerimi traktöre bağladım. Trafik kurallarına uymazlar, orada bir kazaya sebep olurum diye düşündüm. 200-300 metrelik bölümde traktörüm ile 1 viteste yavaş yavaş gittim. O arada bir bayan geldi, görüntüleri çekmiş. Bana köpekleri neden bağladığımı sordu. Bende bu şekilde karayolunu geçmek zorunda olduğumu söyledim. O da hayvanlara işkence yaptığımı düşünüp beni yanlış anlamış sanırım. Kesinlikle ben hayvan haklarına saygı gösteren ve hayvanları seven bir insanım. Bu köpeklere işkence yaptığımı düşünmek bile olmaz. Benim her zaman en sadık dostlarım onlar” dedi.

Köpeklerini

Köpeklerini güvenkil için bağladığını söyleyen emekli öğretmen “onlara en iyi şekilde bakıyorum”

Şeftali bahçesindeki  iki av köpeği, Nizamettin Yılmaz’ı karşılarında gördüklerinde yanına koşup kendisine sevgi gösterisinde bulundu. Yılmaz’da bu iki köpek ve bir de büyütmek üzere aldığı yavru köpeği ile oynayıp, onları sevdi ve yiyecek vererek karınlarını doyurdu. Yılmaz “Takoz ve Çakır ikisi de benim arkadaşım. Bütün kış boyunca benim av arkadaşım bunlar. Yazında böyle bakıyorum onlara. Benimle beraber tarlayada gezmeye de giderler. Günlük yaşamda hep beraberiz. Bakımlarını en iyi şekilde yapıyorum. Kayıtları var. Aşıları tam olarak yapılır.” diye konuştu.

 

uykusuzblog