İtalyanlar Okaka ‘nın Fenerbahçe’ye Transferini Açıkladı

İtalyan Basınına göre Fenerbahçe Okaka ‘nın transferini bitirdi.

Fenerbahçe sezon başında yaptığı transferler ile kendinden çok sözettirmişti. Hatta transfer şampiyonu oldular. Aldıkları futbolcularla bambaşka bir Fenerbahçe oldu. Yanlız Bu kadar yeni tranferin birbirine uyum sağlaması da merak konusu oldu.

Sarı Lacivertliler transfere doymuyor stoper’e transferi tamamladıktan sonra, Vedat Muriç’in Lazio’ya transfer olması sonrasında takıma acil forvet transferi lazım oldu. Bu yönde transfer çalışmalarını yoğunlaştıran sarı lacivertliler bir çok aday belirledi.

Okaka

Fenerbahçe Okaka transferini bitirebilir

Golcü transferi için çalışmalarını sürdüren sarı lacivertli yönetim için italyanlardan büyü bir iddia geldi. Çizme basınına göre Okaka 3 yıllığına sarı laciverlilerle anlaşmaya vardı.

Yeni sezonda kadro planlamasında forvet takviyesi için yoğun mesai harcayan Fenerbahçe yönetimi, golcü transferini bitirmek için çaba harcıyor. Verdat Muriç’i ve Mevlüt Erdinç’in takımdan ayrılması sonucu forvete iki takviye planlayan sarı lacivertliler, listesindeki iismlerle görüşmelerini sürdüryor.

Teknik Drektör Erol Bulut ‘un istediği isimlerden biri olduğu öğrenilen Stefano Okaka için italyan basınından iddia geldi. Çizme basınında bugün çıkan haberlere göre Fenerbahçe, 31 yaşındaki golcü ile 3 yıllığına anlaştı. Udinese ile görüşmeleri sürdüren sarı lacivertlilerin, bonservis konusunda pazarlıklarını yürüttüğü ileri sürüldü.

Geçtiğimiz sezon Serie A’da 33 maça çıkan Okaka, süre aldığı dakikalarda 8 gol, 2 asistlik performansa imza attı.

 

uykusuzblog