iPhone 12 Kutusundan Şarj Aleti ve Kulaklık Çıkmadı

Nihayet Apple’in yeni ürünü olan iPhone 12 tanıtıldı. Tanıtıma çıkmadan önce yeni akıllı telefonlarının kutularına şarj aleti ve kulaklık koyulamayacağı iddia ediliyordu. Bu iddialar doğru çıktı tanıtım lasmanında yapılan açıklamada akıllı telefonun kutusunda şarj adaotörü ve kulaklık bulunmayacağı söylendi.

iPhone 12

iPhone 12 akıllı telefonu ilk alanlar çok üzülecek

Apple’in lasman öncesinde geçtiğimiz aylarda yeni iPhoen modellerinin kutu içeriğinde şarj adaptörünün ve EarPods kulaklığının olamayacağı iddia edilmişti. Bu iddialar doğru çıktı ve Apple, resmi olarak bu iki ürünün kutu içeriğinde yer almayacağını açıkladı.

iPhone 12 kutu içeriği şarj adaptörü ve kulaklık içermeme sebebi ise plastik kullanımı azaltmak olarak açıklandı. Etkinlik içerisinde de geri dönüşümden fazla bahseden Apple, yeni iPhone modellerinin kutularındaki bu değişiklik içinde çevre vurgusu yaptı. Ayrıca şu anda satışı devam eden; iPhone SE, XR ve 11’in kutusundan da adaptör ve kulaklık çıkarıldı.

Ancak bu durum tüketicileri, işin mali tarafı düşünüldüğü zaman, üzebilir. Daha önceden de iPhone kullanıcısı olan kişilerin yeni modele geçtiğinde bir sorun yaşanmayacağını söyleyebilirsiniz. Ancak ilk kez iPhone alacak kullanıcılar artık şarj adaptörüne de para ödeyecek. Saçma sapan bir uygulamadan iPhone saçma bir açıklama ile kulp bulmaya çalıştı. Şimdi de şarj adaptöründen dünyaların parasını kazanacaklar. Aferin onlara. Çünkü en düşük şarj adaptörünün fiyatı 179 tl, orta segment şarj adaptörünün fiyatı 199 tl ve en pahallı şarj adaptörünün fiyatı (bu fiyatları şarj adaptörlerin gücüne göre diğişiyor.) 459 tl olarak belirlendi. Düşünün sadece şarj adaptörü satışından Apple ne kadar para kazanacak. Yanındada kulaklık satacaklar çünkü kulaklık olarak sadece bu satılan kulaklıklar bu telefonlara oluyor. EarPods kulaklığı zorunlu alan tüketiciler de bunun için 200 tl ödeyecekler. Ben olsam artık iPhone almam. Android bence tüm dünyada yaygın ve iyi bir yazılım. Ben olsam Android yazılımlı bir akıllı telefon alrım çünkü kutusundan şarj adaptörü ve kulaklık çıkıyor.

 

uykusuzblog