Huawei alt şirketi Honor satılıyor iddiası!

Huawei ’nin alt şirketi olan Honor markasını satacağı iddia edilmişti. Reuters tarafından yayınlanan raporda Huawei ile Digital China Group şirketinin satış anlaşması yapacağı belirtiliyor.

huawei

Huawei, Honor için satış anlaşması yapacak iddiası

Bazı analistlerin iddiasına göre ABD yaptırımları nedeniyle Honor markasını satmaya çalışan akıllı telefon şirketi, yakın zamanda Digital China Group şirketi ile anlaşabilir.

ABD seçimleri sonrasında Joe Biden’in telefon şirketi konusunda ne yapacağı henüz bilinmiyor. Her ne kadar şirketler tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da anlaşma hakkındaki detayların 15 Kasım’da açıklanması bekleniyor.

Honor Terminal Co Ltd hisselerinin yüzde 15’ini satın alacağı iddia edilen Digital China Group, en büyük iki hissedardan biri olacak. 15,2 milyar dolar ödeyeceği belirtilen şirket, paranın büyük bir kısmını banka kredileri üzerinden sağlayacak.

Anlaşma sonrası Honor, yönetimin büyük bir kısmını ve yaklaşık 7.000 çalışanı kendi bünyesinde tutmayı planlıyor. Ayrıca bazı kaynaklar şirketin üç yıl içerisinde halka arz edileceğini de iddia etti.

Huawei bu konu hakkında yöneltilen sorulara henüz yanıt vermedi.

uykusuzblog