Google Play İncelemeleri Daha Basit Olacak

Google Play incelemeleri değişiyor. Bundan böyle daha basit olacak.

Android geliştiricilerin ve kullanıcıların yıllardır gelmesini beklediği özellik sonunda geliyor. Geliştiricilerin uygulamalarını öne çıkarmak için en büyük kozu olan kullanıcı incelemeleri daha basit hale getirilecek. Kullanıcıların bir zahmetolark gördüğü Google Play incelemeleri artık bir zahmet olmaktan çıkacak.

Google Play

Google Play incelemeleri uygulama içerisinden yapılabilecek

Google’ın yeni hayata geçirdiği API ile uygulama incelemelerini, uygulamadan çıkmadan yapabileceğiz. Bu da uygulamaların bizden sürekli beş yıldız istemenin önüne geçecek. Hem geliştirici, hem de kullanıcı açısından oldukça faydalı bir özellik yolda.

Bildirimler şu şekilde gözüküyor:

Google Bildirim

Bu özelliğin daha basit hale getirilmesi için geliştiriciler uzun zamandır talepte bulunuyordu. Sonunda rahat bir nefes alacaklar gibi görünüyor.

Android resmi geliştirici blogunda yayınlanan gönderi, geliştiricilerin bu özelliği uygulamaya nasıl ekleyebileceği konusunda bilgiler içeriyor. Eğer bir uygulama geliştiricisi iseniz özelliği uygulamanıza veya oyununuza eklemek için talimatlara burdan ulaşabilirsiniz.

Bu özellik uygulamayı açtığınız anda karşınıza çıkmayacak, bildirimlerin ne zaman karşınıza çıkacağı uygulamanın kontrolünde olacak. Oyun oynarken veya uygulamada işlerinizi yaparken bu bildirimlerin bir anda karşımıza çıkması hiç hoş olmazdı.

Bu özelliğin yakın zamanda daha fazla uygulamada kullanılacağını öngörüyorum. Sizce bu faydalı bir yenilik mi?

 

uykusuzblog

1 YORUM

  1. Samsung Galaxy A51 ve A71 Kullanıcılarına Müjde – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] ve A71 için yeni bir güncelleme yayınladı. Samsung AltZlife adlı güncelleme üstün özel mod özellikleri […]