Google Amerika’dan Avrupa’ya Kablo Çekecek

Google ‘ın son tüketici servislerinden farklı olarak altyapı çalışmaları hakkında da yeni gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de Google, yeni okyanus altı internet kablosu çalışmaları ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Buna göre Google, Amerika ve Avrupa kıtalarını okyanus altı fiber kablolar ile birbirine bağlamaya başlıyor.

Google

Google okyanus altı kablosu ile Amerika ve Avrupa’yı bağlayacak

Teknoloji şirketi, yeni açıklaması ile Grace Hopper isimli projesini duyurdu. Bu projenin detaylarına göre şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York bölgesinden önce İngiltere Bude bölgesine, sonrasında da İspanya’nın Bilboa bölgesine okyanus altı internet kablosu çekmiş olacak. Yeni Google Grace Hopper kablo sistemi, Avrupa ve Amerika arasındaki internet bağlantı kalitesini artıracak.

Söz konusu bu yeni projenin de 2022 yılı itibariyle tamamlanması bekleniyor. Açıklanan bilgilere göre İngiltere ve Amerika arasındaki bağlantı, 2003yılından bu yana ilk defa bu proje ile bir adım daha öteye geçmiş olacak.

Google’ın yaptığı yeni proje açıklamaları arasında , çeşitli istatistikler de bulunuyor. Örneğin şu an için dünya genelindeki internet trafiğinin yüzde 98’lik bölümü, deniz altından bağlanan fiber optik kablolar aracılığı ile sağlanıyor. Nitekim bu ve buna benzer yeni projeler, artan internet trafiğini çok daha verimli bir hale getirmek için atılan önemli adımlardan olacak.

 

uykusuzblog

2 YORUM

  1. Kamu Çalışanları na WhatsApp Yasaklandı – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] “bilmesi gerekenler prensibi” ile evraklara ulaşımın hedeflendiği rehberle tüm kamu kurumlarında siber saldırıların engellenmesi, bilgi sızdırılmasının kontrolünün sağlanması […]

  2. OnePlus Telefonlar için Always On Display Özelliği – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] toplayan şirket, bugün de yeni özelliği ile gündemde. OnePlus Always On Display özelliği ile karşımızda […]