Gelibolu ‘da tarlalar yandı. Köylüler büyük üzüntü yaşadı.

Gelibolu ‘da çıkan yangın nedeniyle tarlaları yanan köylüler, oluşan manzara karşısında büyük üzüntü yaşadı. Tarlasının yandığını gözyaşları içerisinde anlatan Fatma Gülen, “Buğday tarlamızdan rekor verim bekliyorduk. Emeklerimize yazık oldu” dedi.

Gelibolu ‘nun Ilgardere mevkisinde ormanlık alanda, pazartesi saat 14:50’de çıkan yangın, orman, itfaiye ve belediye ekiplerinin müdahalesi sonucu salı saat 10.00 sıralarında kontrol altına alındı.

Yangın nedeniyle Eceabat’ın Kumköy ve Yalova köylerinde yaşıyanlar, endişeye düştü. Alevlerin sardığı ormanlık alanların yanı sıra köylülerin ekili ve hasat yapacak tarlalarıda zarar gördü. Dumanların etkisini yitirdiği bölgede yanan ağaçlar ve buğday tarlalarında günün ağarmasıyla yangının verdiği zarar ortaya çıktı.

Gelibolu

Gelibolu ‘daki yangında tarlalarda büyük zarar oluştu.

Kumköy’de yangında buğday tarlasının yandığını gözyaşları içinde anlatan Fatma Gülen, “Yangın buğday tarlamızı yaktı, çok üzgünüm. Çok kötü oldu. Yapacak bir şey yok. Yanan tarlamızın sigortasıda yoktu. Allah’a şükür canımıza bir şey olmadı. Buğday tarlamızdan rekor verim bekliyorduk. Emeklerimize yazık oldu” dedi.

Kumköy’de yaşayan Osman Taş (78) da önceki yıllarda köylerinde büyük orman yangınları çıktığını ancak bu kadar zarar vermediğini belirterek, “Geçmiş yıllarda yangın gördük ama bunun gibi zarar verenini görmedik. Ekili buğdayımız hiç kalmadı, hepsi yandı. Böyle dağınık yangın hiç görmedik” diye konuştu.

uykusuzblog