Galatasaray ‘da Scott Piri Geldi. Herşey Değişti.

Galatasaray bu sene geçen sene yaptığı hatayı tekrar yapmadı. Hazırlıklarınıve kampını Florya’da yapan Aslanlar Fizik kondisyon uzmanı Scott Piri ‘nin gelmesiyle farklı bir çehreye büründüler. Bu sezon Galatasaray fizik kondisyon bakımından daha ilk maçta hazır göründü.

Galatasaray cumartesi akşamı Gaziantep ile oynadığı maçta gösterdiği performans bütün kamuoyunun dikkatini çekti ve taraftarlar mutlu oldu. Maçın başından sonuna kadar yüksek tempoda futbol oynayan Galatasaray herkesin beğenisini kazandı.

Scott Piri

Scott Piri geldi. Galatasaray güçlendi

Özellikle orta sahaya yapılamayan transfer yüzünden Galatasaray camiası ve taraftarlar karamsar bir havaya bürünmüştü. Fakat Cumartesi akşamı oynanan güzel futbol ile alınan 3 – 1 ‘lik galibiyet tüm Galatasaray’lıların yüzünü güldürdü. Özellikle bazı oyuncuların performansı dikkat çekiciydi.

Scott Piri sezon başında geldiğinden beri takıma üst düzey antremanlarla fizik kondisyon yüklemesi yapmıştı. Hatta yeni transfer Etebo’nun kondisyon düzeyini az bulan ABD’li kondisyoner, oyuncuya gelişmesi ve güçlenmesi için yoğun özel idman ve çalışma programı verdi. Cumartesi akşamkioynan maç her kulübün kondisyoner bulundurmasının gerekliliğini göstermiş oldu. Defans oyuncuları dahil, ortasaha ve hucum oyuncularınında kondisyonlarının ligin başlangıcında yeksek seviyede bulunması maçın kolayca ve üsütün bir oyunla kazanılmasında büyük rol oynadı.

Özellikle Falcao, Arda, Belhanda ve Feghouli oyunda koşmaları oyuna tam zamanında müdahale etmeleri ve hatta defansa yardım etmeleri takdir edici idi. Bu futbolcuların performansının  yüksek olması Galatasaray’ın topu rakip yarı alanında tutmalarına ve top rakipteyken çıkmalarına izin vermemelerini sağladı. Maç boyunca baskılı ve yüksek tempolu hucum anlayışı Galatasaray’a galibiyeti getirdi. 2. Yarıda da hareketli ve hızlı oyununa devam eden Sarı Kırmızılılarda oyunun sonuna doğru düşüş bekleyenleri, Galatasaray hayal kırıklığına uğrattı. Maçın sonundada yüksek performas sergileyen Galatasaray zorlanmadan maçı kazandı ve hanesine 3 puanı yazdırdı.

 

uykusuzblog

1 YORUM

  1. Beşiktaş 'ta Kalinic Transferinde İlginç Gelişme – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] edeceklerini açıklamıştı. Ayrıca gençleşmenin hemen olmayacağını tüm genç oyuncuların oynaması için zamana ihtiyacı olduğunu söylemişti. Takımı gençleştireceğiz diye PAF takımına […]