Fenerbahçe Samatta Transferinde Sona Yaklaştı

Fenerbahçe bu sezon transfer şampiyonu oldu. Birçok mevkide birçok oyuncuyu kadrosuna katan Sarı Lacivertliler Şu anda Vedat Muriç gittiğinden sonra forvet hattında sorun yaşamaya başladı. Bu durum son hatay Maçında da ortaya çıktı. 9 kişi kalan rakibi karşısında hiç bir varlık gösteremedi ve maç başladığı gibi 0-0 bitti.

Fenerbahçe radığı forveti ingilterede buldu. Aston Villa’nın forveti Samatta için girişimlerini hızlandırdı. Bazı sosyal medya bilgilerine göre Sarı Kanaryalar Mbwana Samatta transferini bitirmek üzere.

Fenerbahçe

Fenerbahçe Samatta transferini bitiriyor.

Sarı Lacivertliler Vedat Muriç ‘in Lazio’ya transfer olmasının ardından forvet bölgesi için transfer çalışmalarına hız verdi. Aradığı transferi İngiltere’de bulan sarı kanaryalar Astonvilla’nın yıldız forveti Samatta ‘yı transfer gündemine almıştı. Şu zamanlar forvete acil ihtiyacı olan sarı lacivertli yönetim Samatta’yı kiralamak için Aston Villa’ya teklif verdiği iddia edildi.

İtalya basının’dan Nicola Schira’ya göre Mbwana Samatta, Aston Villa’dan ayrılıyor. İngiliz Kulüp Samatta’nın Fenerbahçe’ye kiralık olarak transferi için görüşüyor.

2020 yılında Genk’ten Aston Villa’ya 10.5 milyon euroya transfer olan Samatta, Premier Lig’de forma giydiği 14 maçta 1 gol atabildi.

İki sezon önce Galatasaray’da Samatta’yı transfer etmek istemiş fakat Genk’in satmamasıyla gerçi o zaman yüksek bonservis bedeli ile Aston Villa’ya satmıştı. Galatasaray’da o zamanlar kadrosuna acil bir transfer ile o sezon Süper Lig gol kralı Diagne’yi katmıştı. Galatasaray bu golcu ile sezonu şampiyon bitirmişti.

Samatta Premier Lige geldikten sonra Aston Villa’da 14 maça çıkmıştı ve çıktı bu karşılaşmalarda sadece 1 gol atabilme başarısı gösterdi. Oynamadığı sürece performansı alt dereceye düşmüştü. Şimdi de Aston Villa Samatta’nın maliyetinden kurtulmak için başka bir kulübe satmaya yada kiralamaya çalışıyor. Bu transfer kulübüde ilk olarak Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe bu oyuncuyu bonservisi ile transfer etmesi mümkün olmadığından Samatta’nın kulübüne kiralık teklifi sundu. Bu oyuncuyu başka isteyen kulüp olmadığından Fenerbahçe’nin şansı daha yüksek. Ve kulüpler arasında transferi bitirmek için görüşüyorlar. Bu hafta Bu transferin olumlu bir şekilde bitmesi bekleniyor.

uykusuzblog