Erdoğan ‘ın Uyarıdı. Toplu Taşıtlar Kurala Uymadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu taşımada ayakta yolcu alınamayacağını açıkladı. Sabah saatlerinde İstanbul’da toplu taşıma kulanan vatandaşlar ayakta ve sosyal mesafe kuralına uymadan yolculuk etmeyi sürdürdü. Kağıthane’de işlerine gitmek için yola çıkanlar toplu taşıma kullanmak için otobüs duraklarına geldi.

Kapasitelerini aşan kimi otobüs ve minibüsler durakta bekleyen yolcuları alırken kimileri ise durmayarak yoluna devam etti. Otobüs ve minibüs kullanan vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadıkları görüldü.

Erdoğan

Erdoğan ‘ın uyarısına rağmen minibüsler tıklım tıklım

Küçükçekmece ‘de minibüslerde yine aynı görüntüler kaydedildi. Oturan yolcuların haricinde ayaktta gidenler nedeniyle bazı minibüslerin kapıları zor kapandı. Sosyal mesafesiz yolculuk yapanlar kameralara yansıdı.

Kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vaka ve vefat sayılarındaki kısmi yükselişten derin üzüntü duyuyoruz. Vatandaşlarımızdan ‘tamam’ diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini bekliyoruz. Ayrıca her ilimizde ihtiyaçlara göre ilave tedbirler alıyoruz. Bu çerçevede  kafe ve restoranlar kurallara uygunuk bakımından çok daha sıkı şekilde denetlenecektir.  Toplu taşımada tüm illerimizde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Riskli illerde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kapasite sınırlanmasına da gidilebilecektir. Maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayanlara kesilen cezalar muhakkak tahsil edilecektir. Esnek ve kademeli mesai usullerinin yaygın şekilde tatbiki sağlanacaltır.” demişti.

 

uykusuzblog

2 YORUM

  1. Karaciğer 'e Zarar Veren Alışkanlıklar Neler? – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] etkilenen bir organ. Peki karaciğerimizin sağlığını korumak için neler yapmalıyız? İşte oganımızı kötü etkileyen 6 […]

  2. Corona Virüs Aşısı Olan Gönüllü Virüse Yakalandı – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] kalınması protokollerine uymayarak şehirlerarası yaptığı seyahat nedeniyle Covid-19 ‘a yakalandığını ifade etti. Söz konusu kişinin aşı testinden virüsü kapmadığını vurgulayan Rusmil, ikinci […]