Duygu Özaslan Kilolu Halim Bile Hepinizden Güzel

İnstagram fenomeni Duygu Özaslan sosyal medya hesabından ‘kusursuz’ gibi görünen fotoğraflar paylaşıyor. Bazen de ‘doğru beslenme’ ile ilgili takipçilerine öğütler veriyor. Tatile çıkan Özaslan’ın fotoğrafları sosyal medyada yayıldı. Sosyal medyada beden olumlama ve güzellik algısıyla ilgili yüzlerce tweet atıldı.

Kişisel hesabında paylaştığı ‘kusursuz’ fotoğraflarla dikkat çeken Duygu Özaslan ‘ın photoshop’suz fotoğrafları ortaya çıktı. Özaslan, kendisini eleştirenlere “Benim kilolu halim bile hepinizden güzel” sözleriyle yanıt verdi.

Duygu Özaslan

Duygu Özaslan ‘ın Selilütleri eleştiri mesajlarının hedefi oldu.

Duygu Özaslan’ın bu halleri sosyal medyada gündem oldu. Twitter kullanıcıları çok sayıda eleştiride bulundu. İşte onlardan bazıları:

“Olay Özaslan’ın kilo almış olması değil, olay şuan olduğu halini kabullenip sevmek yerine kendi görmek istediği hali yansıtmak, insanları kandırmak. İnsanlar lanse edilen “mükemmel” vücutları görüp kendini sorguluyor, aç bırakıyor, sağlığını kaybediyor..”

duygu_1

“Bu kadar egoist davranıp güzellik algısı oluşturmasaydı linç yemezdi.”

“İnstargram gibi mecralarda imrenerek takip ettiğiniz kişileri ve hayatların sahteliğini anlamışsınızdır umarım.”

“Sevgili Duygu Özaslan sorun böyle olmanız değil. Bu vücut zaten normal bir kadın vücududur. Sorun kendi vücudunuzu muhtemelen beğenmeyerek photoshop’layıp Instagram’a yükleyerek kadınlara dayatılan güzellik kalıplarını beslemeniz; sizin de bu dayatmaya ortak olmanız.”

duygu_2

Instagram, aldığı bir kararla bünyesinde bulunan filtrelerden estetik operasyona özendiren ve kusursuz vucüt algısı yaratanları kaldırmıştı. Öte yandan uzmanlar, sosyal medyanın estetik ameliyat taleplerini de değiştirdiğini söylüyor. ‘Kusursuz’ görünmek isteyen ve gördüğü ünlüler ya da fenomenlere benzemek isteyenler bu yönde estetik operasyon talepleriyle doktor başvuruyor.

 

uykusuzblog