Derya ‘nın Cansız Bedeni 5 Gün Sonra Bulundu.

Derya Bilen Geçtiğimiz Pazar günü sel sularına kapılıp kaybolmuştu. Kendisi 17 yaşındaydı. Cansız bedeni 5 gün sonra 23 km ileride bulundu.

Bursa’da ailesiyle birlikte geldikleri bağ evinde babası, annesi, babaannesi, ve yeğeni ile birlikte sel sularına kapılıp kaybolan 17 yaşındaki Derya Bilen’in cansız bedeni 5 gün sonra arama kurtarma ekipleri tarafından 23 kilometre ileride bulundu.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz pazar günü Kestel ilçesinde etkili olan sağnak yağışın ardından taşan derede sele kapılarak, dere yatağına sürüklenen Nazime Bilen (74), Ahmet Bilen (34), Türkan Bilen (34), Medine Bilen’in (10) cansız bedenleri bulunmuş, Derya Bilen’e ise ulaşılamamıştı. Kayıp Derya ‘yı bulmak için dere yatağını tarayan arama kurtarma ekipleri, çamur, kaya, şelale, ve ağaçların arasına bakarak arama çalışmalarına 5 gün boyunca devam etti.

Derya

Derya Bilen Sazlıkların arasında bulundu.

Narlıdere’nin akıntı yolunu değitirerek dere suyunu vidanjörle çeken ekipler dün itibariyle vadi bölgesinde arama çalışmalarına devam etmişti. AFAD koordinesinde bölgede gece gündüz çalışan arama kurtarma ekipleri arama bölgesini genişletip bugün 18 kilometrelik dere yatağını taramaya başladı.

Derya’nın sele kapıldığı Kayacık’tan itibaren Kazıklı’ya kadar olan 18 kilometre boyunca devam eden su kanalını tarayan ekipler, arama çalışmalarını bu bölgeye yoğunlaştırdı. Derya’nın sel ile suya kapılarak bu bölgeye geçebildiği ihtimali üzerinde duran ekipler, 18 kilometrelik su kanalına botla açıldı.

Bir ekip bot ile su yüzeyine ve ağaçların arasını araken, bir ekip de dere kenarında bulunan ağaç ve çamurun içinde Derya ‘yı aradı. Akşam saatlerinde de aramaya devam eden ekipler, genç kızın cesedini Samanlı Mahallesi ile Demirtaş Mahallesinin arasında kalan bir bölgede dere yatağı içerisinde sazlıklar arasında bulundu.Derya’nın cesedinin bulunduğu bölgeye gelen gözü yaşlı baba Nezir Bilen, arama kurtarma ekipleri ve basın mensuplarına “Hepinizden Allah razı olsun” dedi. Cesedin bulunduğu noktada yaptığı incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bursa Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı şunları söyledi:

“Maalesef bir kızımız kayıptı, onu arıyorduk. Bütün ekiplerimizle, canla başla çalışmalar devam ediyordu. Ekiplerimiz, Narlıdere’ye kadar olan bölgeyi çok iyi tetkik etmişlerdi. Ondan sonra sahaya doğru, ovaya bir çalışma başlattık. Maalesef kızımızı bu ovada, suyun içindeki sazlıkların arasında bulduk. Ben tekrar ailesine başsağlığı dilemek istiyorum” dedi.

 

 

 

uykusuzblog