David Lynch Web Dizisi Rabbits ‘in İlk Bölümü Yayınlandı.

David Lynch ‘in, 2000 lerin başında çektiği web dizisi Rabbits’in ilk bölümünü paylaştı. Ayrıca hava durumu raporu verdiği bir video’da, Normandiya çıkarmasında bir alman askeri olduğu tuhaf rüyasını anlattı.

Karantina sürecini Los Angeles’taki evinde geçiren usta yönetmen David Lynch, verdiği bir demeçte bu süreçte yeni bir film yazmadığını söylemiş olsa da, yaratım sürecine hiç ara vermedi. Bir yandan evindeki atölyesinde marangozlu işleri ile uğraşan Lynch, bir yandan da Youtube kanalından ilginç videolar yayınlamaya devam ediyor.

Karantina sürecinde, 10 yıl önce bıraktığı hobisine geri dönerek Los Angeles’taki hava durumunu anlattığı yeni videolar çekmeye başlayan usta yönetmen, 2015 yılında yazıp yönettiği Fire (Pozar) isimli kısa filmini ilk defe dijital ortamda gösterime açtı.

David Lynch Theater adını taşıyan Youtube kanalında ilginç paylaşımlar yapmaya devam eden Lynch, bu kez de 2000’lerin başında çektiği web dizisi Rabbits’in ilk bölümünü yayınladı. İlk olarak 2000’lerin başında usta yönetmen internet sitesi üzerinden yayınlanan Rabbits, insan görünümlü tavşanlara odaklanıyor. Yayınlanan ilk bölümün oyuncu kadrosu Scott Coffey, Laura Elena Harning ve Naomi Watts yer alıyor.

David Lynch

David Lynch, Normandiya Çıkarması’nıda Bir Alman Askeri Olduğu Tuhaf Rüyasını Anlattı.

Lynch’nin bu haftaki ilgi çekici paylaşımları Rabbits ile sınırlı kalmadı.Usta yönetmen ayrıca hava durumu raporu verdiği video serisinin son 6 Haziran tarihli bölümünde, geçtiğimiz günlerde gördüğü tuhaf rüyasını izleyicilerle paylaştı. En az yönetmenin filmleri kadar tuhaf olan bu rüya 2. Dünya Savaşı’nın en kalı muharebelerinden biri olan Normandiya Çıkarması sırasında geçiyor. Ancak Lynch Amerikan Askerleri arasında değil, Almanya tarafında yer alıyor. David Lynch rüyasını şöyle anlatıyor:

“Operasyonda 1.527.000 asker vardı. Devasa bir şeydi. Bir gece, o gün Normandiya’da öldürüldüğüm bir rüya gördüm. Bir Alman Askeriydim. 16 yaşında. Hitler gitgide daha genç adamları ve çocukları orduya alıyordu. Annem savaşa gittiğim için çok üzgündü. O gün kendimi yürürken buldum. Sahilden çok uzaktaydım. Ufak kum tepelerinin olduğu bir alandaydı. Oldukça sisli, bulutlu ve griydi.”

“Bir tepeden aştım. Yanımda tüfeğim vardı ve aşağıda bir amerikan askeri vardı, döndü ve makineli tüfeğini ateşledi. Mermiler mideme isabet etti. Tüfeğimi atıp karnımı tuttumve sıcak kanı hissedebiliyordum. Hatırladığım bir sonraki şey vücudumun çok çok ısındığı. Hemen sonrasında dizlerimin üzerindeydim. Ve sonra ışıklar söndü.”

uykusuzblog