Darya Krilyuk İçin Ukrayna İçişleri Bakanlığı Devrede

Ukraynalı manken Darya Krilyuk ‘un Çeşme’de darp edildiği iddiası üzerine Ukrayna İçişleri Bakanlığı Türkiye’den talepte bulundu.

Ukrayna içişleri Bakan Yardımcısı Anton Geraşçenko, soyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ukrayna İçişleri bakanı Arsen Avakov’un talimatı üzerine, konuyla ilgili Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği Müsteşarı Buket Kabakçı ile görüştüğünü belirtti.

Darya Krilyuk

Darya Krilyuk için Ukrayna İçişleri Bakanlığı talepte bulundu

Kabakçı’ya, Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere’ye hitaben yazılan mektubu ilettiğini aktaran Ukraynalı yetkili, “Objektif, şeffaf ve hızlı bir soruşturma yürütülmesini ve faillerin adalete teslim edilmesini bekliyoruz.” ifadesini kullandı. Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği yetkilileri ise Türkiye’de ilgili makamların konun yakın  takipçisi olduğu ve hukuk çerçevesinde gerekli tüm adımların atılacağı konusunda Ukraynalı yetkililerin bilgilendirildiğini ifade etti.

Öte yandan Darya Krilyuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendisini destekleyen Türk vatandaşlarına ve Türkiye Hükümeti’ne teşekkür etti. “Yaişadığımız üzücü olaydan ötürü üzüntümü ve acımı paylaşan çok sevgili Türk vatandaşlarına, beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Olayın takipçisi olan Turizm Bakanı sayın Mehmet Ersoy, Hükğmet sözcüsü Ömer Çelik’e konu üzerindeki hassasiyetlerinden ötürü ayrıca teşekkür ederim. Bininmesini isterim ki, Türkiye’de tatil yapmak çok keyifli, herkesi Türkiye’de özgürce tatil yapmaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

DHA

 

uykusuzblog