Corona Virüs İle İlgili Gelişmeler 22 Eylül

Dünya’yı kasıp kavuran yüzbinlerce insanın dünya çapında ölümüne neden olan corona virüs ile ilgili yeni gelişmeler var. Öncelikle kendi vatanımızda salgın gene hortladı. 2. dalga dediğimiz salgın yurt çapında etkisini göstermeye devam ediyor. Dört büyük ilimizde ve diğer illerimizde etkisini yükselterek gösteren corona virüs ağır hasta sayısının çoğalmasına neden oluyor.

Türkiye’mizde bu durumun böyle kötü olmasının en büyük nedeni maske ve sosyal mesafe kuralına uymamak. Halkımız malesef rehavete uğramış ve hiç bir önleme dikkat etmediler. Düğünler, Avm’ler, Restoranlarda görünürde kurallara uyuyormuş gibi görünselerde kesinlikle kural mural yok mesafe yok maske yok. Böyle oluncada salgın aldı başını gitti. En çokta gençler bu kurallara uymuyorlar ‘nasıl olsa ölmem grip gibi gelir geçer’ diyorlar. Kendilerini düşünmedikleri gibi dışarıdaki başka kişileride düşünmüyorlar. Evet durum bu kadar vahim.

 

Fahrettin Koca Bugün corona virüs ile ilgili bilgileri paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin günlük coronavirüs tablosunu açıkladı.

Corona Virüs

Türkiye’de son 24 saate 114 bin 311 Kovid-19 testi yapıldı. 1692 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saate 65 Kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1522 kişi oldu.

Bakan Fahrettin Koca şu şekilde paylaştı:

Ağır hasta sayımız 1.522’ye ulaştı. Zatürre oranında düşüş devam ediyor. Bugün 1.692 yeni hastamız var. Tedbirlere uygun haraket ederek gecesi gündüzü bizim için çalışmakla geçen sağlık çalışanlarımıza destek verelim. Birlikte başaracağız.

Ancak bizim bu virüsü yenebilmemiz için halkımızın bilinçli olması ve msake,mesafe ve hijyen kuralına birebir uyması gerekmektedir. Eğer bu kurallara uymazsak özellikle gençler, kronik hasta olanlar ve yaşlılar malesef kurala uymayanlar yüzünden virüse yakalanıp hayatını kaybediyorlar. Lütfen hem kendimizi hem de etrafımızdakileri bu salgından korumak için Maske,Mesafe ve Hijyen kuralına koşulsuz uyalım. Hergün bir hayat kurtaralım.

 

 

uykusuzblog