Corona Virüs Hastası İşçiler İhbarla Durduruldu.

İstanbul’dan Van’a giden bir minibüsün içinde corona virüs hastası işçilerin olduğu ihbar edildi. Bolu’da durdurulan minübüsün içindeki yolcular hastaneye kaldırıldı.

İstanbul’da bir şirkette çalışan 16 işçiyi taşıyan minibüs, Van’ın Muradiye ilçesi Topuzarpa mahallesine gitmek üzere yola çıktı. Yola çıkmadan önce Van’a gitmeye hazırlanan bir işçi rahatsızlanınca, corona virüs testi yapıldı. Yapılan test pozitif çıkınca diğer işçilerede test yapıldı. Testi pozitif çıkan işçi hastaneye sevk edilirken, diğer işçiler bir gün sonra çıkacak test sonuçlarını beklemeden minibüse binerek yola çıktı.

Corona Virüs

Münübüste Corona virüslü hasta var diye ihbar yapıldı.

Ancak, Müradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Erkan Savar’a İstanbul’dan çıkan işçilerin Muradiye ilçesi Topuzarpa Mahallesi’ne geleceği yönde ihbar yapıldı. Bu ihbarı değerlendiren Kaymakam Savar, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla jandarma ve sağlık ekipleri ile birlikte işçileri taşıyan minibüsle irtibata geçerek isim bilgilerinden test sonuçlarını öğrendi.

Yapılan araştırmada minibüste bulunan 5 işçinin daha test sonuçları pozitif çıktığı tespit edilince, yol güzergahındaki güvenlik birimlerine haber verildi. İşçileri taşıyan minibüs, Bolu’nun Gerede ilçesinde gerekli tedbirler alınarak durduruldu. Sağlık ekipleri araçta bulunan ve testleri pozitif çıkan işçileri hastaneye sev ederken, diğer işçileride güvenlik güçlerinin kontrolü altında İstanbul’a geri gönderdi.

İHA

uykusuzblog