Corona Virüs Hastası Hiç Bir Şey Hatırlamadığını Söyledi

Kocaeli’de yaşayan Servis Şöförü Engin Kara ‘da corona virüs e yakalandı. Tedavi süreci oldukça ağır geçen Kara’nın 1 ayda 20 kilo verdi. Tedavinin son bir ayına ilişkin hiç birşey hatırlamadığını söyledi.

Gebze’de yaşayaş servis şoförlüğü yaparken corona virüse yakalanan Engin Kara hastanede gördüğü tedavinin ardından evde karantina sürecinin de tamamlanmasından sonra sağlığına kavuştu. Yaşadığı zorlu tedavi sürecini anlatan Kara, “Hastalığa yakalandıktan sonra 5’inci gün sırt ağrılarının oluştu, 6’ıncı gün hafif öksürüklerim ortaya çıkmaya başladı. 7’inci ve 8’inci günlerde ateşim çıkmaya başlayınca hastaneye gittim. İlk olarak Gebze’de özel hastanede tahlil yaptırdım. Tahlil sonuçlarımın 3 gün sonra çıkacağını söylediler. Biraz ateşim ve rahatsızlığım olduğu için başka özel hastaneye yattım. Oradaki doktorlar akciğer filmimde ufak bir şey olduğunu ve tedaviye başlanmasının gerektiğini söylediler.

Özel hastaneye yatırdılar. Yattıktan sonra orada çok fenalşamışım, makineye bağlı duruma düşmüşüm. 8’inci gün Darıca Farabi hastanesine ambulans ile göndermişler. Özel hastanede yattığım 1’inci ve 2’inci günü yakın dostlarımı arayıp, helalik istemişim ondan sonrasını hiç hatırlamıyorum” diye konuştu.

Corona Virüs

Hastanede yattığı 1 ayı net hatırlamadığını söyleyen Kara, “Hastanede yattığım 1 ay süreyi hiç hatırlamıyorum. 1 ay sonra kendime geldiğim 6 gün yoğun bakımda entübe olarak kalmışım. 6’ncı gün yine bizim gibi ocak ayında umreden dönen bir vatandaştan plazmayı almışım. Plazma tedavi Darıca Farabi hastanesinde ilk olarak bana uygulandı.

Uygulandıktan 2 gün sonra kendime geldim. 2 gün de yoğun bakımda kalmışım. Bu yoğun bakım ve plazma tedavisi uygulandığı güne kadar hiçbiri hafızamda yok. Yani ne yaşadığım, neler yapıldığı aklımda yok. Yoğun bakımdan normal odaya çıkış kararı verildikten sonra bazı şeyleri hatırladım. Kendime baktığımda 20 kilodan fazla verdiğimi farkettim. İlçe sağlık örgütü, başhekimim ve bütün sağlık çalışanlarına çok teşekkür ederim. Bu insanlara sayğı duyup bundan sonraki hayatımızda maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarını unutmadan çok iyi devam ettirmek zorundayız” dedi.

Corona Virüs ‘e yakalanmadan önce Kronik hastalığım vardı

Engin Kara şeker hastalığı olduğundan bahsetti. Hastalığı atlattıktan  ve iyileştikten sonra şeker hastalığı ilaçlarını kullanmayı kestiğini söyledi. Çünkü iyileştikten sonra şeker değerleri normale dönmüştü. Sadece tansiyon ilaçlarını kullanmaya devam ettiğini söyledi. Bu gün sadece Böbrek rahatsızlığından dolayı ilaç kullandığını dile getirdi. Bu hastalığı kaptıktan sonra vücudda nerelere zarar verdiğini doktorların tam olarak bilemediğini söyledi.

uykusuzblog

1 YORUM

  1. İstanbul 'da Toplu Organizasyonlara Kısıtlama Geldi – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] tedbirleri kapsamında Düğün ve nikahlarda yemek verilmesi de dahil olmak üzere. Her türlü yiyecek ve içecek servisi ikram (paketli su servisi hariç) Pazartesi gününden itibaren yapılmayacak. […]