Corona Virüs Emekli Olcak Doktoru Hayatından Etti

Corona Virüs etkisi tüm dünyada devam ediyor. İzmir Alsancak Devlet Hastanesi doktorlarından Dr. Mehmet Atilla Baran yakalandığı corona virüs’e yenik düştü.

İzmir Alsancak Devlet Hastanesi’nde 1997 yılından beri görev yapan Dr. Mehmet Atilla Baran (59), hastanenin pandemi servisinde virüse karşı mücadele verirken, 26 Eylül’de coronavirüse yakalandı. Önce Alsancak Devlet Hastanesi’ne yatışı yapılan Baran 6’ıncı gününde Ege Üniversitesi Hastanesi’ninyoğum bakım servisine sevk edildi. Tedavisi süren Dr. Baran, dün sabah saatlerinde vefat etti.

İzmir’de tanınan ve çok sevilen bir acil servis doktoru olan Dr. Mehmet Atilla Baran ‘ın Alsancak Devlet Hastanesi’ndeki çalışma arkadaşları, hastanenin önünde Baran için bir anma töreni düzenledi. Baran’ın hastanenin girişine koyulan fotoğrafının yanına çelenkler ve çiçek demetleri bırakıldı.

Corona Virüs

Corona Virüs yüzünden emekliliğine 4 gün kala hayatını kaybetti

Baran’ın emeklilik onayının 30 Eylül tarihinde geldiği, fakat rahatsızlığı nedeniyle işlemlerini başlatamadığı öğrenildi. Dokuz Eylül Tıp Fakültesi mezunu olan Mehmet Atilla Baran, 24 yaşında Semin Bade isimli kız babasıydı.

Tüm dünyada etkisini sürdüren corona virüs için hala tedbirlerini sıklaştırmayan kesim var. Buda dışarıdaki her bireyi tehlikeye atmakta. Hatta tedbirsiz olan kişilerde tehlike altında. Görüldiki bu virüs insan seçmiyor. Çocuk genç yaşlı demeden herkesi öldürüyor. Kendimize güvenmeden önce düşünelim. Kendimizin ya bilmediğimiz ve teşhis edilmeyen kronik bir rahatsızlığı varsa. O zaman bana bi şey olmaz demir gibiyim demeler boşa çıkar. Lütfen Kurallata uyalım şu salgın geçene kadar kalabalık yerlerden uzak kalalım gerekirse evden çıkmayalım. Dışarıda iken maskemizi takalım. Başka kişilerde sosyallaşırken mesafemizi koruyalım. Ve en önemlisi kişisel hijyenimize dikkat edelim, ellerimizi daima temiz tutalım ki yakınlarımızda bu salgından etkilenmesi. Lütfen Bu virüs, bu illet hastalık insan seçmiyor. Lütfen dikkat edelim.

Bu yazımda bizler için fedakarlıkyaparak görevi başında olan ve bizim için uğraşan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim. Bizleri kurtarmak için uğraşırken bu hastalığa yenik düşen değerli doktor ve sağlık görevlililerine Allahtan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sizleri unutmadık unutmuyacağız.

 

uykusuzblog