Corona Virüs Dokuz İlimizi Yeniden Sardı.

Corona Virüs tablosu 14 haziran pazar günü tekrar tırmanışa geçti. 1 hazirandan bu yana ilk defa hasta sayısı iyleşen sayısını geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Hedeften uzaklaşıyoruz” uyarısı umarım bugün işe yarar. Vatandaşlarımızın bir an önce riski görüp normalleşme döneminde gene tedbirlerini alırlar. Corona Virüs Ülkemizde 9 ilde tekrar hortladı.

Corona Virüs Kastamnonu’da yükselişe geçti.

Kastamonu Valiliği, kent genelinde yeni tip corona virüs vakalarının artması üzerine vatandaşları sosyal mesafe ve maske konusunda uyarıda bulundu. Kastamonu Valiliği son günlerde Kovid-19 vakkaları artması nedeniyle yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada “İlimiz merkez ve ilçelerinde Kovid-19 vakalarında son günlerde artış eğilimi göze çarpmaktadır. Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske takılması ve sosyal mesafe kuralları ile işyerleri için geçerli düzenlemeler yürürlükte olup; bu kurallara uyulması salgının durdurulması açısından önem arz etmektedir.

Denetimle görevli kurumlar, denetimlerini çok daha yoğun bir şekilde yapmaları ve kurallara uymayanlara para cezası uygulamaları yönünde talimatlandırılmıştır.”

Bursa Valisi’nden Uyarı

Bursa Valisi Yakup Canpolat da, artan Kovid-19 vakalarının ardından sosyal medya hesabından uyarıda bulundu.

Vali Canpolat “Kıymetli Bursalılar, ilimizde günlük kovid-19 pozitif vakada artışlar yaşanıyor. Lütfen kurallara uyalım hijyene, sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına mutlaka uyalım, uymayanları uyaralım” ifadelerini kullandı.

Corona Virüs

Niğde Valisi Corona Virüs artışları yüzünden uyarılarda bulundu.

Vali Şimşek sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Sevili Niğdeliler; Maalesef ilimizde Kovid-19 pozitif vaka sayısı tekrar tırmanışa geçmiştir. Normalleşme süresincede de lütfen kurallara uyalım. Hijyene, sosyal mesafa kuralına, Maske kullanımına dikkat edelim!” dedi.

Şanlıurfa Valisi’de uyarılarda bulundu.

Kurallara uymayanlara yaptırım uygulanacak.

Vali Erin, kurallara uymayan kişilerin adli ve idari yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar. Lütfen kurallara uyalım.

ifadelerini kullandı.

Kovid-19’un artışa geçtiği diğer iller Ardahan, Adana, Diyarbakır , Konya, Bitlis illerinde corona virüs vakalarında artış görülmüştür. Özellikle Konya ilimiz ve ilçelerinde vatandaşların Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 hazirandan sonra normalleşeceğiz açıklamasını yanlış anlamışlar ve kurallara hiç uymadıkları gözlemlenmiştir. Oysaki Cumhurbaşkanımız açıklamasında Hijyen, sosyal mesafe ve maske kuralına vatandaşlarımızın özenle uymalarını istemiştir. Lütfen kendimizin ve başkalarının sağlığıyla oynamıyalım Kovid-19’dan korunmak için kurallara uyalım.

uykusuzblog